Co nosić mając duży biust? Kilka sprawdzonych rad i pięknych ubrań

Klaudia Stawska / Beata Aduckiewicz
28.05.2020 13:00
Ubrania dla kobiet z większym biustem

Ubrania dla kobiet z większym biustem (fot. Andrey Arkusha, shutterstock.com)

Duży biust łatwo może poprawić jak i popsuć twój wygląd. I chociaż często kobiety, które noszą mniejsze miseczki, zazdroszczą obfitego biustu, to bywa on zmorą właścicielki. Jeżeli zastawiasz się, w jakich ubraniach będziesz wyglądać najkorzystniej, zobacz nasze sprawdzone porady i zainspiruj się!

Największą sztuką przy dużym biuście jest wyglądać szykownie, seksownie i ze smakiem. Granica pomiędzy zmysłowym, a wyzywającym bywa cienka, dlatego lepiej unikać zbyt obcisłych ubrań. Ponieważ w górnej partii ciała dużo się dzieje - warto dobrać skromniejszy dół garderoby.

Idealny zestaw na co dzień dla biuściastej

Idealna bluzka będzie miała dekolt wycięty w szpic. Bluzka też nie powinna być zbyt dopasowana w talii, by za nadto nie podkreślić obfitego biustu. Kupując koszulę, skup się z kolei na tym, by była dopasowana w biuście - w talii możesz ją nieco zwęzić u krawcowej. Unikaj krótkich, bufiastych rękawów, detali i zdobień przy szyi i zabudowanych fasonów. Krótkie fasony górnych części garderoby zaznaczą talię, ale jednocześnie powiększą biust.

Bluzki dla dużego biustu
Bluzki dla dużego biustu / Renee, Born2be

Na dół wybierz spódnicę o kształcie litery A, jednak warto by nie była zbyt szeroka. Jeżeli decydujesz się na spodnie - wybierz fason o szerszych nogawkach i obniżonej talii. Dzięki tym trikom wydłużysz nogi oraz zrównoważysz górną i dolną partię ciała. Jeżeli jednak za bardzo skupisz się na wyszczupleniu nóg - biust będzie wyglądał na jeszcze większy.

Spódnice i spodnie dla kobiet o dużym biuście
Spódnice i spodnie dla kobiet o dużym biuście / Born2be, Renee

Idealna sukienka dla pań o obfitym biuście

Duże piersi mogą sprawiać wrażenie, że cała sylwetka jest większa. Dlatego szukaj sukienek, które podkreślą najszczuplejsze partie ciała. Doskonałe będą fasony z głębokim dekoltem i dopasowaną talią. Na wieczorowe wyjście możesz wybrać też sukienkę empirową, odciętą pod biustem. Bardzo ważne jest by pamiętać, by znaleźć sukienkę, która pomieści usztywniany stanik. Posiadaczki dużego biustu nie powinny chodzić bez biustonosza!

Sukienki  dla dużego biustu
Sukienki dla dużego biustu / Renee, Born2be

Żelazne zasady, dla pań o dużym biuście

1. Odsłoń dekolt

2. Nie noś obszernych bluzek czy sukienek (oversize) - Twoja sylwetka będzie przypominać sześcian

3. Wybieraj fasony o delikatnej linii litery A, dzięki czemu zrównoważysz proporcje

4. Dolne części garderoby powinny mieć obniżoną talię, dzięki czemu wydłużysz tors

5. Nigdy nie wkładaj luźnych bluzek, golfów i dwurzędowych fasonów kurtek czy płaszczy - optycznie Cię poszerzą.

Więcej o: