Kate Moss będzie gwiazdą jesienno-zimowej kampanii Reserved

Natalia Stachacz
08.08.2017 16:47
Ponad dwa lata temu w kampanii Reserved wystąpił Brooklyn Beckham - syn Davida i Victorii. Tym razem polski brand postanowił pozyskać gwiazdę jeszcze większego formatu. Kate Moss - brytyjska modelka i ikona branży będzie firmować swoją twarzą jesienno-zimową kolekcję marki.

Przed Reserved bardzo ważny sezon. Marka rusza na podbój rynku brytyjskiego. Już niedługo na prestiżowym Oxford Street w Londynie zostanie otwarty pierwszy sklep polskiego brandu w tym kraju. Właścicielom Reserved zależało więc, aby jesienno-zimową kolekcję swoją twarzą firmował ktoś, kto jest uosobieniem słynnego londyńskiego stylu. Ich wybór wydaje się oczywisty, bo Kate Moss to nie tylko ikona mody, ale także najsłynniejsza na świecie brytyjska supermodelka. 

Kate Moss będzie gwiazdą jesienno-zimowej kampanii Reserved
Kate Moss będzie gwiazdą jesienno-zimowej kampanii Reserved

Nazwa kampanii "Reserved dla Kate" (a nie Kate dla Reserved) jest tu znamienna. Jak mówi Monika Kapłan, dyrektor marketingu marki:

"Nie chodziło o sztuczne przebieranki, tylko o prawdziwy styl naszej bohaterki. Aby z naszej kolekcji wybrała to, co jej w duszy gra. Reserved jest przecież właśnie taką marką: cokolwiek ci w duszy gra, my na pewno mamy to w ofercie. Tu możesz stworzyć swoją indywidualną historię. Tak jak zrobiła to Kate".

Autorem zdjęć jest brytyjski fotograf Daniel Jakson, który na stałe robi sesje dla takich magazynów jak Love, i-D, brytyjski i niemiecki Vogue, WSJ czy Allure. Za stylizacje odpowiadał George Cortina, który na stałe współpracuje z tak znanymi tytułami, jak V Magazine, Interview, Porter czy włoski Vogue.

Monochromatyczne, czarno-białe zdjęcia Kate przywołują najsłynniejsze fotografie Moss z lat 90. Patricka Demarchelier czy Petera Lindbergha. Klimat i ubrania nawiązują zaś do lat 70: nonszalanckich, ale i drapieżnych.