Wiosenna kolekcja H&M Conscious Exclusive 20 kwietnia trafi do sprzedaży

Dagmara Łacny
11.02.2017 16:00
Nowa kolekcja H&M Conscious Exclusive przełamuje konwencje w modzie i ekologii. Ubrania z edycji na 2017 rok zostały uszyte z nowego materiału BIONIC - przetworzonego poliestru pozyskiwanego z plastikowych odpadów wyrzucanych przez oceany. Finezyjna plisowana suknia z lejącej się tkaniny jest najlepszym dowodem na to, że moda może być naturalnie przyjazna środowisku.

H&M Natalia Vodianova

Szwedzki koncern H&M staje się coraz bardziej eko. Już ponad 20 procent całego asortymentu marki opiera się na ekologicznych materiałach, a cyklicznie organizowane akcje wspierają idee recyklingu. Conscious Exclusive to najciekawsza kolekcja eko w ofercie H&M. Odszywane z ekologicznej bawełny, poliestru z recyklingu butelek PET czy też lyocellu (materiału pozyskiwanego z celulozy) ubrania są doskonałym przykładem tego, że ekologia i moda mogą iść w parze. W ciągu ostatnich kilku lat w kolekcjach oznaczonych metką Conscious Exclusive pojawiały się bardzo ciekawe projekty, odbiegające wzornictwem od tego, co kupić można w regularnej kolekcji H&M. Zachwycające propozycje z 2016 roku, powstałe we współpracy z Musée des Arts Décoratifs, były tego świetnym przykładem.

Ambasadorką tegorocznej kolekcji Conscious Exclusive została supermodelka i filantropka Natalia Vodianova, która po raz pierwszy występuje w kampanii H&M.

Oprócz pełnej kolekcji dla kobiet i swobodnych strojów wizytowych dla mężczyzn pod marką Conscious Exclusive po raz pierwszy zadebiutują ubranka dziecięce, a także ekskluzywne zapachy na bazie olejków organicznych.

Kolekcja będzie dostępna od 20 kwietnia w około 160 sklepach stacjonarnych na całym świecie, a także online. W Polsce będzie dostępna tylko w jednym stacjonarnym sklepie na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie.

Największą gwiazdą Conscious Exclusive 2017 roku jest elegancka, plisowana suknia w łososiowym kolorze, ozdobiona detalem w postaci falbanki. To także pierwsza wieczorowa kreacja w całości uszyta z nowego materiału BIONIC, przetworzonego poliestru pozyskiwanego z plastikowych odpadów wyrzucanych przez oceany. Suknia kosztować będzie około 800 zł.

H&M H&M

Instalacja przedstawia proces tworzenia sukni z kolekcji Conscious Exclusive. Odpady tworzyw sztucznych pochodzące z wybrzeży mórz i oceanów są poddawane recyklingowi i przekształcane w szyfonową tkaninę użytą to wytworzenia tej wyjątkowej kreacji.

Więcej o: