Espadryle na lato

Dagmara Łacny
20.06.2017 11:27
Espadryle Deichmann

Espadryle Deichmann (mat. prasowe Deichmann)

Są lekkie, wygodne i pasują do większości wakacyjnych stylizacji. Espadryle to idealne buty na lato. Zobacz, jakie modele znajdziesz w aktualnych kolekcjach.

Deichmann mat. prasowe Deichmann

Espadryle to obuwie wsuwane, ale coraz częściej można spotkać też modele sznurowane, które kształtem przypominają tenisówki. Klasyczne espadryle wyróżnia także wiązanie wokół kostki, z którego dziś coraz częściej się rezygnuje, tworząc modele tzw. slip on. Najbardziej charakterystyczna część tego obuwia to oczywiście pleciona podeszwa. 

Espadryle Deichmann mat. prasowe Deichmann

Klasyczne spadryle były wykonywane z czarnego płótna, które było mniej narażone na pobrudzenie. Jasne stosowano do produkcji espadryli eleganckich, które wkładano na specjalne okazje. Do produkcji espadryli wykorzystywano także płótno w kolorowe paski, nawiązujące do regionów Hiszpanii. Przez wiele stuleci espadryle były noszone były przez prostych i niezamożnych ludzi. Przełom nastąpił w latach 60., gdy podczas trwających targów espadrylami hiszpańskiej firmy Castaner zainteresował się młody Yves Saint Laurent. Zaproponował on hiszpańskiej marce współpracę, której efektem był projekt espadryli na koturnie, które natychmiast zdobyły ogromną popularność.

Espadryle Deichmann mat. prasowe Deichmann

Kolejne wielkie domy włączał espadryle do swoich letnich kolekcji, a fankami tego obuwia zostały gwiazdy srebrnego ekranu: Lauren Bacall czy Grace Kelly. Dziś espadryle są najpopularniejszymi butami na wakacje. Lekkie obuwie świetnie wygląda w towarzystwie spodni, sukienek i szortów, a duży wybór kolorów sprawia, że można dopasować je do wielu wakacyjnych stylizacji.

Espadryle Deichmann mat. prasowe Deichmann