Nie załapałaś się na ubrania Kenzo w H&M? Zobacz czym je zastąpić

Kasia Żechowicz
04.11.2016 16:00
Kolekcja Kenzo x H&M - czym zastąpić?

Kolekcja Kenzo x H&M - czym zastąpić? (Materiały prasowe / Kolaż Avanti24)

Tak jak się spodziewano, również w tym roku kolekcja sieciówki stworzona we współpracy ze znanym projektantem cieszyła się dużym powodzeniem. Najlepsze ubrania bardzo szybko się rozeszły, więc wiele z nas wróciło do domu z pustymi rękami. Postanowiłam poszukać w sklepach ubrań podobnych do kolekcji Kenzo i stworzyć z nimi stylizacje równie wyjątkowe jak te, które można było oglądać w lookbooku!

 

Czym zastąpić Kenzo x H&MŹródło: materiały prasowe / Kolaż Avanti24 / materiały partnera

 

Kenzo to jeden z pierwszych japońskich projektantów, którym udało się podbić światowy rynek mody. Droga do sukcesu prowadziła przez Paryż, dlatego marka często umieszcza na swoich ubraniach nazwę tego miasta. Kolekcja dla sieciówki H&M jednych zachwyciła, innym zupełnie nie wpadła w oko. Jedno jest pewne: projektanci, którzy ją stworzyli wiernie oddali japoński klimat Kenzo. To, czym odróżnił się on ponad 40 lat temu proponując swoje ubrania we francuskiej stolicy do dziś jest kartą przetargową marki. A mowa o sprytnych odniesieniach do japońskiej kultury, w tym mangi, astrologicznych symboli i strojów ludowych.

Kenzo x H&M czym zastąpić?Źródło: materiały prasowe / Kolaż Avanti24 / materiały partnera

 

Multikolorowa estetyka kolekcji i trudne stylizacyjnie wzory zwierzęce były dość ryzykowne. Wciąż jednak wolimy pozostać w naszej strefie komfortu nie wychylając się zbytnio w kierunku tego co inne, egzotyczne, barwne i szalone. Kolekcja Kenzo była zdecydowanie łatwiej dostępna niż ta marki Balmain z poprzedniego roku. Co prawda przed sklepami jak zwykle ustawiały się kolejki, ale z relacji mediów wynika, że były mniejsze niż się spodziewano. Sceptyczne nastawienie wielu modowych redakcji, które często wyśmiewały ekstrawaganckie produkty z pewnością ucieszyło prawdziwych fanów Kenzo. W nietuzinkowej kolekcji dla H&M widzieli oni szansę na odrobinę szaleństwa, którego w epoce minimalizmu tak bardzo brakuje.

Kenzo x H&M czym zastąpićŹródło: materiały prasowe / Kolaż Avanti24 / materiały partnera

 

Ci, którym nie udało się zrobić wymarzonych zakupów, mogą zastąpić produkty Kenzo zamiennikami z innych sklepów. W końcu to, co zaprezentowała francuska marka nie jest tylko chwilowym "widzimisię". Projektanci tego kalibru wyznaczają ogólnie panujące trendy, co wyraźnie widać w ofercie wielu sieciówek. Możemy w nich spotkać charakterystyczny wzór zebry lub lamparta, bluzy z tygrysem, elektryzujące kolory nawiązujące do japońskiej przyrody, a także typowe dla tamtej kultury części garderoby, na przykład kimono czy japonki.

A oto inne ubrania i dodatki w klimacie Kenzo, które znalazłam w sklepach:

Więcej modnych ubrań znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: