"Power woman" czyli silna i zdecydowana - jak to zrobić?

Kasia Żechowicz
11.10.2016 12:00
Power woman

Power woman (Pinterest)

Garderoba damska i męska coraz częściej wzajemnie się przenikają. Aby stworzyć udaną stylizację "power woman" należy pomieszać je w odpowiednich proporcjach. Jak to zrobić? Zobacz nasze stylizacje i zainspiruj się!

 

W garniturze do pracy

Silna i zdecydowanawolfysmile.tumblr.com / Stylizacja do pracy z damskim garniturem

 

Wizerunek "power woman" powstał w latach 80. Jego autorem był debiutujący wtedy włoski projektant Giorgio Armani, który zaproponował kobietom obszerne i sztywne marynarki połączone ze spodniami w kant. Elementem charakterystycznym damskiej mody tamtej dekady były wzmocnione za pomocą poduszek ramiona. Wizerunek "power woman" idealnie odzwierciedlają takie filmy jak "Working girl" czy "Topgun". Główne bohaterki tych filmów to zdecydowane i silne kobiety sukcesu. Dzisiejsze businesswoman bardzo chętnie noszą garnitury w połączeniu ze szpilkami i eleganckimi torebkami. Nasz "power look" ma nieco inny wygląd, ponieważ przełamujemy go bardziej casualowymi sneakersami. Kto umiejętnie posłuży się ubraniami i dodatkami różnych stylów, z pewnością może być uznany za prawdziwą "power woman"!

 

Power black

Silna i zdecydowanaPinterest: style-estate / Stylizacja ze skórzaną spódnicą i wiązanymi botkami

 

Czerń to zdecydowanie kolor mocy! Nie bez powodu został zaadoptowany przez biurowe regulaminy. Czarne spodnie i marynarka w zestawieniu z białą koszulą zawsze wyglądają dobrze i profesjonalnie. Udany "power look" to jednak nie tylko męskie części garderoby. Równie silną stylizację stworzymy za pomocą skórzanej spódnicy i bluzki z golfem. W tego typu stylizacjach liczy się porządek i pewność siebie. Spódnica musi być efektowna, ale i wygodna. Nie może wymagać od nas ciągłego zerkania i poprawiania. To samo tyczy się obuwia. Najbardziej efektowne będą tu botki na szpilce, ale jeśli nie czujesz się w nich pewnie, wybierz bardziej stabilną wersję na słupku. Istotną rolę odgrywają też dodatki - pamiętaj, że decydując się na klasyczne formy i kolory, o całościowym efekcie świadczyć będzie jakość wybranych poszczególnych elementów.

 

Pewna siebie i kobieca

Silna i zdecydowanaPinterest: vanessa-cunningham / Kobieca stylizacja w odcieniach bieli

 

Tej jesieni biel jest wyjątkowo modna. Jasne kolory często kojarzą się ze stylem romantycznym, który nie ma wiele wspólnego z wizerunkiem "power woman". Jak się jednak okazuje, można być silnym i zdecydowanym również w bieli! Kobieta sukcesu wybierze idealnie dopasowaną ołówkową spódnicę, którą połączy z elegancką bluzką i dopasowanym płaszczem. Wszystkie elementy tej stylizacji są wyjątkowo kobiece, a jednocześnie cała sylwetka wzbudza podziw i respekt. W tym wypadku siła i subtelność wcale się nie wykluczają!

A oto inne ubrania i dodatki, dzięki którym stworzysz stylizację "power woman":

Więcej modnych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti