Paski wracają na wiosnę! Sprawdź nasze propozycje ubrań w paski

Agnieszka Kosińska
16.02.2016 17:15
Ubrania w paski

Ubrania w paski (Topshop / fot. Zalando)

Paski to nieprzemijający trend, który świetnie sprawdza się wiosną i latem. W tym roku projektanci pokochali retro pasy i odeszli od modnego zeszłej wiosny marynarskiego stylu. Czy to prawda, że pionowe pasy wyszczuplają? Obalamy mity!

Ponadczasowy trend

Paski to trend, który od lat przewija się w modzie i co kilka sezonów wraca stawiając 'kropkę nad i' w sylwetkach serwowanych na pokazach przez projektantów. Zazwyczaj w monochromatycznych czarno-białych kompozycjach kolorystycznych, a także w miksie palety odcieni modnych w danym sezonie. W tym roku paski zagoszczą w naszych szafach w stylu retro, a nie jak dotychczas inspirowane marynarskim trendem.

Paski pogrubiają? Obalamy mity!

Każda z nas na pewno słyszała regułę mówiącą o tym, aby przestrzegać się poziomych pasów, które mogą uwydatnić niedoskonałości naszej sylwetki. Jednak naukowcy z York University zgodnie stwierdzili po przeprowadzonym badaniu, że to pionowe paski optycznie nas poszerzają. Sami do końca nie umieją wyjaśnić skąd bierze się takie złudzenie. Pionowe paski poszerzają naszą sylwetkę o 6%, za to poziome sprawiają, że wyglądamy na wyższe i szczuplejsze.

Ubrania w paski - z czym łączymy?

Paski w tym sezonie łączymy z kontrastującymi tkaninami. Retro ubrania w paski świetnie komponują się z denimem, modnym w tym roku aksamitem i skórą. Biel i czerń stanowią dobrą bazę w stylizacji, zwłaszcza z pastelami, które będą mottem wiosny i lata. Ubrania w paski będą idealnie współgrały w najmodniejszych połączeniach kolorystycznych pudrowego różu i błękitu. Oprócz stylowych zestawień, gdzie paski występują tylko w jednym elemencie naszego stroju, projektancki proponują nam odważne stylizacje w pasy od stóp do głów.