Kultowe trampki Keds - te buty uwielbiała Marilyn Monroe i Audrey Hepburn!

Redakcja, NS
14.09.2017 13:45
Mat. prasowe Keds

Mat. prasowe Keds (Mat. prasowe Keds)

Trampki z ponad 100-letnią historią. Znaki rozpoznawcze? Bardzo prosty fason i uniwersalna kolorystyka. W tym butach często pokazują się największe światowe gwiazdy: Emma Stone, Ariana Grande, Taylor Swift czy Lana Del Rey. Uwielbiały je też Marilyn Monroe i Audrey Hepburn. W kultowym modelu Champion swój słynny układ choreograficzny ćwiczyła "Baby" - główna bohaterka filmu Dirty Dancing!

Buty z historią. To właśnie marka Keds wylansowała, bardzo modne po dziś dzień, białe trampki. Swoją szybką karierę zawdzięczają przede wszystkim temu, że... są wyjątkowo wygodne i elastyczne - w latach 20. XX wieku trenowali w nich sportowcy. Pokochały je także gwiazdy. Ikony takie jak Marilyn Monroe czy Jackie Kennedy zakładały je do dżinsów z wysokim stanem. Współczesne "it girl" urozmaicają nimi stylizacje ze spódnicami i sukienkami w roli głównej. To właśnie w białych trampkach Keds Champion przygotowywała się pieczołowicie do swojego finałowego występu "Baby" - główna bohaterka Dirty Dancing (premiera tego filmu miała miejsce 30 lat temu!).

We're head over heels for these ????. Link in our bio to shop. #kedsstyle ??: @megan.ell

Post udostępniony przez Keds (@keds) 25 Kwi, 2017 o 7:02 PDT

Keds jest wierny swojej wizji od początku istnienia marki. Słynne trampki to symbol wygody, ale też niezależności, młodości, świeżości i kobiecości. Chociaż słynny model Champion jest nadal dostępny, to w ofercie na przestrzeni lat pojawiło się też sporo nowości - buty wzorzyste, metaliczne, wykonane ze skóry, zamszu, a nawet z gumy czy dżinsu. Oprócz trampek sznurowanych, jest też sporo modeli wsuwanych. Nie zmieniło się jedno - nadal są to jedne z najbardziej uniwersalnych butów dostępnych na rynku. Z powodzeniem można je założyć do spódnic, sukienek, dżinsów, a nawet eleganckich spodni. Co ważne podstawowy model kosztuje mniej więcej tyle samo, co trampki innych znanych marek specjalizujących się w tego typu obuwiu, więc "Kedsy" są w zasięgu cenowym większości z nas. Zresztą sprawdźcie sami poniżej:

Mat. prasowe Keds
Mat. prasowe Keds