Kinowe premiery: stylowe lata 20. w filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Dagmara Łacny
20.11.2016 14:00
The Fantastic Beasts

The Fantastic Beasts (mat. prasowe filmu)

Pierwszy, z planowanych pięciu filmów fabularnych, oparty na krótkim opowiadaniu J.K. Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" trafił właśnie na ekrany kin. Polecamy go oczywiście nie tylko miłośnikom przygód Harry'ego Pottera!

Literacki pierwowzór, na podstawie którego powstała kinowa wersja "Fantastycznych zwierząt", liczy zaledwie 48 stron. Jak więc z tak krótkiego opowiadania nakręcić aż pięć filmów? Zatroszczyła się o to sama autorka opowiadania J.K.Rowling, która samodzielnie napisała scenariusz, wybrała reżysera (David Yates, odpowiedzialny za cztery ostatnie ekranizacje "Harry Pottera") oraz sprawowała pieczę nad niemal każdym aspektem filmu.

The Fantastic Beastsmateriały prasowe

Akcja filmu toczy się na 70 lat przed wydarzeniami znanymi z sagi o słynnym czarodzieju z blizną - czyli na przełomie lat 20. oraz 30. w Nowym Jorku. Opowiada o przygodach Newta Scamandra (w tę rolę wcielił się Eddie Redmayne) w nowojorskiej społeczności czarodziejów. Głównemu bohaterowi towarzyszy między innymi Tina Goldstein czy Jacob Kowalski. Na ekranie zobaczymy także Colina Farella, który zagrał czarodzieja Percivala Gravesa oraz Johnny Deppa, który wcielił się w rolę Gellerta Grindelwalda (najbardziej niebezpiecznego po Voldemorcie maga wczechczasów).

Kostiumy w filmie

Za wspaniałe kostiumy odpowiada Colleen Atwood (ostatnio pracowała przy filmie "Osobliwy dom Pani Peregrine" z Evą Green), zdobywczyni Oskara oraz nagrody BAFTA. Kostiumografka miała już okazję pracować przy filmie, którego akcja toczyła się w latach 20. (musical "Chicago" z Rene Zellweger oraz Catherine Zeta-Jones), dlatego nie miała najmniejszego problemu, aby poradzić sobie z kolejnym zadaniem. Inspirowała się między innymi książkami Francisa Scotta Fitzgeralda, a w filmie wykorzystała zarówno ubrania pochodzące z epoki, jak i zaprojektowane specjalnie na jego potrzeby.

Fantastyczne zwierzętamateriały partnera

Charakterystyczny kostium głównego bohatera bez problemu przełożyć można na klasyczną, damską stylizację. Ciemnoniebieski płaszcz o fasonie tzw. dyplomatki zestaw żółtą koszulą (nie musisz dosłownie interpretować  filmowego stroju) oraz eleganckimi spodniami. Całość uzupełnij dodatkami w męskim stylu - sznurowanymi półbutami oraz teczką.

Fantastyczne zwierzętamateriały partnera

Kostium Queenie Goldstein to kwintesencja stylu lat 20., taki zestaw sprawdzi się np. podczas uroczystej kolacji albo zbliżającego się balu sylwestrowego czy karnawałowego. Wieczorowa sukienka odsłaniająca kolana, ozdobiona mieniącymi się kryształami przywołuje stylistykę flapperek, tak samo jak czółenka z paseczkami układającymi się w kształt litery T.

Więcej o: