Jak dobrać żakiet do figury? Porady

Żakiet jest jednym z podstawowych elementów garderoby, a dla niektórych z nas nawet obowiązkowym elementem biznesowego dress code'u. Jak dobrać takie, w którym będziemy prezentować się najlepiej?

Idealny żakiet dla pań o figurze Gruszki

Przede wszystkim kobiety o figurze gruszki powinny wybierać żakiety, które zarysują linię ramion . Żakiet o usztywnianym fasonie, z szerokimi klapami i wcięciem w talii to najlepszy wybór. Dzięki temu bez problemu zrównoważymy nieco szersze biodra. Dobrze będzie prezentował się żakiet ze sztywnego materiału , np. skóry, weluru czy jeansu. Najlepiej wybierać fasony, które kończą się tuż nad biodrami - powyżej ich najwęższego miejsca.

Najlepszy żakiet dla filigranowej kobiety

Niskie i szczupłe panie powinny wybierać krótkie żakiety z usztywnianego materiału , który dzięki doskonałemu krojowi nada profesjonalnego wyglądu. Unikaj żakietów o prostym, luźnym kroju, które dodatkowo Cię poszerzą. Zamiast tego wybierz żakiet z węższymi rękawami, który podkreśli drobne kształty oraz zdecyduj się na długość kończącą się tuż nad linią bioder, dzięki czemu wydłużysz sylwetkę. Warto też szukać żakietów zwężanych tuż nad linią naturalnej talii.

Jaki żakiet dla pań bez wcięcia w talii?

Aby stworzyć figurę klepsydry, najlepszy będzie jednorzędowy żakiet o kroju podkreślającym kobiece kształty . Uwydatnienie ramion sprawi, że talia (poprzez kontrast) będzie wydawać się węższa, jednocześnie górna cześć ciała będzie sprawiała wrażenie szczuplejszej. Zapięcie na guziki powinno kończyć się tuż pod biustem, co wyszczupli dodatkowo tors. Z kolei wąskie rękawy zredukują wrażenie obfitego torsu . Dobrym pomysłem jest też włożenie dopasowanego żakietu bez zapinania na guziki. Fragment bluzki wystający spod żakietu, stworzy kontrastujący pionowy pasek, który dodatkowo optycznie zmniejszy ilość kilogramów i wydłuży sylwetkę. Krótkie żakiety, kończące się na wysokości talii sprawią, że będziesz wyglądać na szerszą, dlatego lepiej wybierz modele kończące się na linii kości biodrowej.

Jaki żakiet wybrać, by ukryć odstający brzuszek?

Skup się na podkreśleniu górnych partii ciała - od talii w górę. W tym celu wybierz jednorzędowy żakiet, zapinany na dwa guziki. Najlepszy będzie fason z wszytym pasem powyżej naturalnej linii talii, dzięki czemu wydłużysz sylwetkę, odwracając uwagę od brzuszka. Warto, aby żakiet rozszerzał się ku dołowi i kończył tuż poniżej brzucha. Ciekawym sposobem na odwrócenie uwagi od brzucha jest wybranie żakietu z oryginalnymi klapami. Unikaj zbyt obszernych i krótkich żakietów , które optycznie poszerzą sylwetkę i uwydatnią brzuch.

Idealny żakiet dla pań o dużym biuście

Duży biust automatycznie powiększa optycznie cały tors, dlatego ważne jest by wydłużyć sylwetkę, aby uniknąć wrażenia, że jest większa niż w rzeczywistości. Zrezygnuj z mocno dopasowanego żakietu, na rzecz delikatnie profilowanego . Dzięki temu podkreślisz kształty zamiast je nadmiernie uwydatniać. Szukaj żakietów z głębokim dekoltem i zapięciem tuż pod biustem, aby wyszczuplić sylwetkę. W tym celu sprawdzi się też nieco dłuższy fason żakietu. Długie, wąskie klapy wyszczuplą biust , z kolei zapięcie na poziomie piersi - optycznie je powiększy.

Najlepszy żakiet dla bardzo chudych dziewczyn

Warto nieco powiększyć sylwetkę, wybierając obszerne żakiety np. ze skóry lub sztucznego futra. Możesz też sięgnąć po dopasowane żakiety z ozdobnymi przeszyciami na biuście, w talii i na biodrach, dzięki czemu dodasz sobie nieco krągłości. Na bardzo szczupłych dziewczynach równie dobrze wygląda obszerna, dwurzędowa marynarka w męskim stylu . Musisz jednak zastanowić się czy zależy ci na zarysowaniu krągłości, czy nie, ponieważ męski fason żakietu dodatkowo podkreśli szczupłość sylwetki.

Więcej o: