Czym farbować włosy, by osiągnąć najlepszy efekt? Porady

Masz problem z siwymi włosami, a może po prostu potrzebujesz odmiany? Zobacz czym różnią się produkty do farbowania włosów.

Na początku przy podejmowaniu decyzji o farbowaniu włosów zawsze warto dokładnie przemyśleć jaki efekt chcemy osiągnąć. Część zabiegów bez problemu wykonamy w domu, jednak wiele z nich, jak ombre czy baleyage warto zrobić u profesjonalisty.

Kiedy jesteśmy już zdecydowane, jakiej zmiany na włosach potrzebujemy, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu. Zawsze farbowanie najlepiej zaczynać od najlżejszych środków, które w najmniejszy stopniu zniszczą włosy. Możemy wypróbować maski czy płukanki .

Jeżeli efekt nam nie wystarcza warto spróbować z farbowaniem henną . Nie niszczy ona włosów i jest prosta do stosowania. Jednak ma dosyć ograniczoną paletę kolorów, dlatego jeżeli nie znajdziemy interesującego nas odcieniu, warto sięgnąć w następnej kolejności po szamponetkę . Szamponetka może jedynie pogłębić nam nasz kolor włosów, zmienić go o 2-3 stopnie, nadać im trochę inny odcień. Wypłukuje się zazwyczaj po kilku myciach.

Do bardziej inwazyjnych środków należy szampon koloryzujący . Od szamponetki różni się tym, że dłużej utrzymuje się na włosach i głębiej wnika w ich strukturę. Może przesuszać włosy i nie wypłukuje się do naturalnego koloru. Najbardziej wyniszczającym środkiem dla włosów jest trwała farba . Warto po nią sięgnąć dopiero, kiedy przeszkadzają nam siwe włosy lub jest się pewnym, że chcemy w danym kolorze pozostać bardzo długo.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: