Jak wybrać odpowiedni rozmiar butów

Zastawiasz się jak kupić odpowiednie buty przez internet? Zobacz nasze rady!

Kupując buty przez internet często mamy problem z wyborem odpowiedniego rozmiaru, gdyż bywa tak, że rozmiar, który zazwyczaj nosimy okazuje się być za mały lub za duży. Rozmiary butów bywają niekiedy pomylone, dlatego trzeba bardzo uważać, aby potem nie żałować zakupu. Co zrobić, aby tego uniknąć?

Krok pierwszy. Zanim kupisz buty najpierw zmierz swoją stopę. Najprecyzyjniejszym sposobem jest obrysowanie stopy na kartce papieru. Najlepiej jeśli zrobisz to w skarpetkach, gdyż buty zazwyczaj nosimy na skarpetki (szczególnie zimą). Gdy już to zrobisz zmierz odległość od dużego palca do końca pięty.

Krok drugi. Znajdź swój rozmiar w tabeli rozmiarów. Większość sklepów internetowych z butami posiada taką tablę, aby łatwiej było ci wybrać odpowiedni rozmiar. Taką tabelę znadziesz np. na sarenza.pl . I tak, np. 22-23 cm to rozmiar 35/35,5, 23-23,7 cm to 36, 23,8-24 cm to rozmiar 37 itd. Jeżeli jesteś między dwoma rozmiarami zawsze wybierz ten większy! Do lekko za dużych butów zawsze możesz włożyć wkładkę, która wypełni but od środka.

Na koniec jeszcze jedna rada. Jeśli planujesz kupić kozaki, a masz nieco grubszą łydkę, to najlepiej wybierz kozaki sznurowane lub ze wstawioną, rozciągliwą gumką po bokach.

Postępując zgodnie z tymi zasadami na pewno będziesz zadowolona ze swoich zakupów.

Wypróbuj te rady już teraz i zajrzyj do oferty zalando.pl lub sarenza.pl:

Materiały partnera

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Materiały partnera

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.