Powiedz "tak" zimą!

Zimą łatwiej o wymarzoną salę, pogoda nas nie zaskoczy, a szybciej zapadający zmrok zapewni przyjęciu weselnemu wyjątkową oprawę. Zima to także czas niezwykłych, romantycznych inspiracji.

Materiały partnera

Przedstawiamy trzy pomysły na to, jak sprawić, żeby piękno weselnego, zimowego stołu zapierało gościom dech w piersiach.

Biało na białym

Skoro zima, to otulająca wszystko biel , połyskujące płatki śniegu, srebrzyste gwiazdki i błyszczące sople. Płatki śniegu lub gwiazdki doskonale sprawdzą się jako motywy przewodnie całej ceremonii. Można nimi ozdobić śnieżnobiały obrus, winietki lub zastawę.

W takiej stylizacji doskonale sprawdzą się talerze i półmiski ze srebrną obwódką. Kryształowe kieliszki, karafki i szklanki , na których wyraźne są zdobne symetryczne nacięcia, będą przywodziły na myśl skutą lodem taflę jeziora lub sople zwisające z dachu.

Stoły weselne udekorowane monochromatycznie bielą prezentują się wyjątkowo wytwornie i elegancko. Aby tej aranżacji dodać charakteru, warto dopilnować, żeby obrus i serwety były wykonane z dobrej jakości materiałów i różniły się teksturami.

Jako stroiki sprawdzą się przezroczyste wazony różnej wysokości i wielkości, które można napełnić biało-srebrnymi gwiazdkami, bombkami lub szyszkami. Białe kwiaty lub oszronione gałązki będą pięknie prezentować się na stołach i wprowadzą zimowy nastrój do sali weselnej.

Ładnie wyglądają także ułożone na ławach naturalne gałęzie, których brąz będzie delikatnie przeplatał się z bielą zastawy. Na takich gałęziach można powiesić białe lub przezroczyste ozdoby kojarzące się z zimą. Ciekawym zabiegiem dekoracyjnym będą także kule śnieżne zwisające z sufitu.

Westwing/materiały partneraWestwing/materiały partnera Westwing/materiały partnera Westwing/materiały partnera

Niech stanie się światłość

Zimowa pora to czas, kiedy dni stają się dużo krótsze od nocy. Nieprzenikniona ciemność spowija zimowe popołudnia i wieczory. Aby ocieplić i ożywić atmosferę weselnej sali oraz nadać jej aurę niesamowitości i wyjątkowości, warto zatroszczyć się o dużą liczbę klimatycznych świec . Najlepiej wyglądają świece w jednokolorowych, najlepiej czerwonych lub pomarańczowych szklanych osłonkach poprzetykane jedynie gdzieniegdzie wyższymi świecznikami. Tak rozstawione na stołach świece stworzą niepowtarzalny nastrój.

Pasują do nich talerze ze złotymi obwódkami i złote dodatki. Ściany, sufity i okna można ozdobić łańcuchami jednokolorowych lampek . Ten prosty i niedrogi zabieg wyczaruje wspaniałą grę światła i cienia. Jeśli setki świec to za wiele, można też zdecydować się na stylowe lampiony i porozrzucane na stole szyszki, które będą świetnym uzupełnieniem aranżacji ślubnej. Sala pełna stojących na stołach świec stworzy wspaniałą oprawę dla pierwszego tańca Państwa Młodych. Takich chwil nie zapomina się nigdy!

La Boheme czyli styl boho

Dla Państwa Młodych, którzy mają dość wszechobecnej bieli oraz nowoczesnych, stonowanych zestawień kolorystycznych, za to kochają sztukę, cyganerię artystyczną i mocne barwy - godny polecenia jest styl boho . Wiele ciekawych wskazówek dotyczących założeń tego stylu można znaleźć na stronie Westwing . Ślub jest okazją, która wymaga specjalnej oprawy, a ta aranżacja przywodzi na myśl wytworny wieczór w petersburskim Pałacu Zimowym. Kiedy na dworze trzaska mróz, bogate wnętrze otuli Młodą Parę i gości swoim bogactwem.

Podstawą tej stylizacji jest połączenie purpury, amarantu lub fuksji ze złotem. Kolorowe obrusy i serwetki z oryginalnymi haftami lub świecidełkami, nietypowa zastawa stołowa, kieliszki i szklanki z kolorowego szkła lub kryształu lub nawet zdobione puchary w kolorze złota to niezbędne elementy dekoracyjne. Weselne stoły można ozdobić dramatycznymi, wysokimi świecznikami bądź smukłymi wazonami z kwiatami w dopasowanych kolorach bądź teatralne pióra. W końcu żyje się tylko raz!

Ceremonia i wesele poza sezonem ślubnym w romantycznej, zimowej scenerii to ciekawa i nietypowa droga, którą mogą wybrać Państwo Młodzi. Typowe wesela mocno się opatrzyły, dlatego warto zaskoczyć biesiadników. Stoły udekorowane zgodnie z zimowymi inspiracjami na pewno wywrą na wszystkich ogromne wrażenie, a atmosfera wesela na długo pozostanie w pamięci gości.

Więcej o: