Eksperci Figl radzą, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Marka Figl przygotowała dla Was kilka wskazówek dotyczących modnego wizerunku prezentowanego podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Warto się z nimi zapoznać!

Pierwsze spotkanie z ewentualnym przyszłym przełożonym jest okazją, aby zaprezentować siebie w jak najlepszym świetle. Pierwsze wrażenie, które zrobimy na pracodawcy zaprocentuje podczas przyszłej współpracy, musimy więc pamiętać o tym, że aby zostać dobrze zapamiętanym, nie wystarczy mieć wiedzę w określonej dziedzinie. Należy jeszcze do swoich kompetencji dopasować strój.

W zależności od rodzaju pracy, o jaką się ubiegasz, wymagania co do ubioru obowiązującego na spotkaniu bywają różne. Jednak kilku podstawowych zasad zawsze dobrze się trzymać. Wszystko po to, żeby nie popełnić żadnego faux pas .

Gładko i grzecznie

Zacznijmy od fryzury. Włosy znajdują się blisko twarzy, dlatego od razu przykuwają uwagę rozmówcy. Jeśli staramy się o pracę w biurze, na pewno nie możemy pozwolić sobie na taka dowolność w uczesaniu jak podczas starań o stanowisko barmanki w nocnym klubie. Włosy najlepiej zaczesać gładko w kucyk tuż nad szyją lub zrobić dyskretnego, ale nie ozdobnego, koka. Jeśli mamy krótką fryzurkę, ułóżmy ją w wersję grzeczną - bez sterczących we wszystkie strony kosmyków.

Mniej znaczy więcej

W przypadku wszelkich biznesowych spotkań warto trzymać się zasady "mniej znaczy więcej". Ubranie powinno mieć stonowaną kolorystykę , a biżuteria w tym wypadku musi pozostać jedynie małym dodatkiem (warto postawić na jeden akcent - kolczyki albo wisiorek, a nie cały komplet). Uważajmy też na perfumy i makijaż! Pamiętajmy, że to oficjalne spotkanie, a nie wyjście z przyjaciółmi - nie przesadzajmy z ich ilością.

- Na spotkanie o pracę należy ubrać się przede wszystkim prosto i schludnie. Wiadomo jednak, że wybierzemy ubranie bardziej eleganckie niż to przeznaczone na co dzień. Uważam, że niezależnie od rodzaju firmy, na pierwszą rozmowę zawsze powinniśmy założyć koszulę. W stonowanym kolorze i najlepiej gładką lub z niewielkim zdobieniem, w zależności od pory roku - z krótkim lub długim rękawem. Koszula oznacza poważne podejście do pracy i profesjonalizm - mówi Piotr Pociecha, właściciel marki Figl.

FiglFigl Figl

Co do koszuli?

Panowie nie mają zbyt wielu możliwości - najlepiej w każdych warunkach sprawdza się klasyczny garnitur i krawat. Panie natomiast mają w czym wybierać. Świetne wrażenie zawsze robi dobrze skrojona garsonka - krótka marynarka i spodnie lub spódnica do kompletu kojarzą się z wizerunkiem profesjonalnej businesswoman.

Płaski czy z obcasem?

Venezia 399 złVenezia 399 zł Venezia 399 zł

Mężczyzna do garnituru zakłada jednolite, ciemne eleganckie obuwie - najlepiej mokasyny. Kobieta - w zależności od tego, czy wybrała spodnie, czy spódnicę powinna postawić na szpilki, słupki lub brak obcasów . Dopuszczalne są buty klasyczne, na małym podwyższeniu lub płaskie, w stonowanych kolorach. Ważne, żeby nie były to sandały. Co ważne - do zakrytych butów i sukienki lub spódnicy zawsze należy założyć rajstopy.

Pierwsza rozmowa o pracę to duży stres , jednak jeśli jesteśmy dobrze przygotowani merytorycznie, a przy tym odpowiednio się ubierzemy i zabierzemy z domu szeroki uśmiech, sukces mamy w kieszeni!

Artykuł przygotowany we współpracy z marką Figl

Czerwona odsłona jesiennej kolekcji Venezia

Czytaj w Znam.to: Biustonosz o obwodzie 65cm?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.