RISK.made in warsaw: kolekcja w stylu lat 50.

Jeśli do tej pory dresowa dzianina kojarzyła Wam się wyłącznie z bezkształtnymi bluzami i spodniami z opadającym krokiem, zobaczcie najnowszą kolekcję polskiej marki risk.made in warsaw, zainspirowanej eleganckimi latami 50. i słynną powieścią ?Zły? Leopolda Tyrmanda.

Projekt Tyrmand to część wystawy Ulice Złego , zorganizowanej we wnętrzach Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta Warszawy.

Pomysłodawcy tego niezwykłego wydarzenia zapraszają widzów do wnętrza świata najsłynniejszej powieści Leopolda Tyrmanda "Zły", której akcja dzieje się w Warszawie 1954 roku.

Posługując się archiwalnymi fotografami ze zbiorów NAC, Fundacji Karta oraz Muzeum Historycznego M. St. Warszawy, filmowymi materiałami archiwalnymi, materiałami dokumentalnymi oraz zdjęciami reportażowymi, powieść Tyrmanda ożyje je wnętrzach Muzeum Literatury.

Projekt TyrmandProjekt Tyrmand mat. prasowe mat. prasowe

Na wystawie obejrzeć będzie można plakaty propagandowe z lat 50., przejrzeć artykuły ze "Stolicy", "Życia Warszawy" i pojawiającego się w powieści Tyrmanda "Expressu Wieczornego", wstąpić do kina "Atlantic", posiedzieć kulturalnie w kawiarni "Lajkonik" i - mniej kulturalnie - barze "Słodycz", zobaczyć jak naprawdę wyglądało życie na ruinach wciąż obecnych w miejskiej przestrzeni.

"Leopold ma zaszczyt zaprosić: PROJEKT TYRMAND" to część projektu, do którego zaproszono młodą, polską markę RISK. MADE IN WARSAW . W wyniku tej współpracy powstała niecodzienna kolekcja. Z jednej strony, dzięki użyciu charakterystycznego dla marki tworzywa, jakim jest wiskozowa dresówka w szarym odcieniu, kolekcja ta świetnie wpisuje się w charakterystyczny, miejski styl marki.

Z drugiej, klasyczne fasony inspirowane stylem lat 50. doskonale oddają ducha tamtych czasów. Jest elegancko i bardzo nowocześnie.

Królową kolekcji jest Literatka - kloszowa sukienka na halce wykonana z 6 metrów tiulu, z wykładanym kołnierzem i dwoma rzędami małych guzików.

risk. made in warsawrisk. made in warsaw Literatka 469 zł Literatka 469 zł

Damski prochowiec, z pagonami i wiązaniem w pasie, doskonale odwzorowuje amerykańskie płaszcze prywatnych detektywów. W kolekcji nie brakuje nawet cienkich rękawiczek, obowiązkowego dodatku ówczesnej elegantki.

W męskiej kolekcji oprócz klasycznego płaszcza, na uwagę zasługuje kawiarniana wersja marynarki, dwurzędowa, z obowiązkowym miejscem na poszetkę. Jest i bikiniarski klasyk, czyli wąski krawat - śledzik, także z dresowej tkaniny.

risk. made in warsawrisk. made in warsaw risk. made in warsaw risk. made in warsaw

Projekt Ulice Złego trwa do marca 2015 roku.

Ubrania z kolekcji Tyrmand można zamawiać na stronie marki oraz platformie shwrm.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.