Drożej - taniej: bluzka Céline i Mango

Paski nosimy w tym sezonie nie tylko  w wersji czarno-białej. Celine pokazało nam jak łączyć zieleń z niebieskim - inni to podchwycili.

W wiosenno/letniej kolekcji Celine króluje oczywiście minimalizm . Wcale jednak nie przekreśla go użycie w kolekcji kolorowych pasków. Nie są one przewodnim motywem kolekcji - pojawiają się tylko w kilku modelach - na tyle jednak wyraźnie, by odbiło się to echem w tańszych sklepach.

Jedwabna, delikatna bluzka Celine ze spadzistymi ramionami i łódkowym dekoltem świetnie pasuje do prostych, garniturowych spodni w męskim stylu. Połączenie intensywnego niebieskiego, zieleni z bielą, ubarwione niewielkim akcentem czerwieni to bardzo twarzowy kontrast. Idealny na popołudniowe spotkanie, ale także do pracy.

Nic dziwnego, że bluzka ta w różnych mutacjach zaczęła pojawiać się i w tańszych sklepach. Jako inspiracja jednakże, nie jako kopia. Mango przykładowo przygotowało bluzkę w cienkie zielono-niebieskie paski na białym tle. Bluzeczka ma małą kieszonkę na piersi i jest bawełniana.

Bluzka Zara, 169 zł

Zara pokazała bluzkę o podobnym bardzo kroju, dodała jednak więcej kolorów, także limonkę, pomarańcz i czerń . W Zarze bluzka ta wydaje się mieć bardziej oczywiste miejsce, ze względu na kolorystykę całej kolekcji.

Pamiętajcie, nie trzeba mieć markowej odzieży, żeby wyglądać dobrze. Upolowanie czegoś, co 'jest w stylu', ale nie jest bezczelną kopią  to powód do prawdziwej radości.

Bluzka Celine - ok. 2000 zł

Bluzka Mango - 129 zł

Bluzka Zara - 169 zł

Więcej:

Drożej - taniej: buty Christopher Kane i New Look

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.