Płaszcz - jaki krój najbardziej pasuje do twojej sylwetki? Sprawdź!

Jesień zbliża się wielkimi krokami, warto zatem rozpocząć polowanie na jesienno/zimowe płaszcze. Podpowiadamy, jak dobrać je prawidłowo i wyglądać świetnie, niezależnie od figury.

Figura typu klepsydra

Jeśli masz duży biust, szerokie biodra oraz posiadasz kobiece wcięcie w talii, wówczas jesteś prawdziwą szczęściarą i nie powinnaś mieć problemu z doborem odpowiedniego płaszcza.
Aby podkreślić swoje kształty wybierz płaszcz z paskiem lub interesującym wcięciem w talii. Świetnie sprawdzi się też płaszcz w stylu lat 50. lub ten z wysokim stanem. Jeśli chcesz zamaskować swój biust, zdecyduj się na jednorzędowe zapięcie oraz unikaj płaszczy zapinanych pod szyję, bo to sprawi, że górna część twojej sylwetki będzie wyglądać zbyt masywnie.

fot.kolaż groszki.plfot.kolaż groszki.pl

Od lewej: Choices.com - 389 zł, Romwe.com - 400 zł, Romwe.com - 180 zł, Benetton - 459 zł

Figura typu gruszka

Mając niezbyt duży biust i szerokie biodra warto zdecydować się płaszcz, który optycznie powiększy górną partię ciała. Z tego powodu mile widziane są płaszcze z dużym kołnierzem, ozdobnymi klapami lub pagonami, które wyrównają proporcje. Podobnie jak w przypadku figury klepsydry sprawdzą się płaszcze z paskiem w talii i dwurzędowe. Jeśli lubisz być kobieca zdecyduj się na płaszcz o kroju A, z lekko rozkloszowanym dołem lub pelerynę. Pamiętaj, aby twój płaszcz sięgał nie dalej niż do kolan i nie opinał ud ? to tylko podkreśli twoje masywne biodra.

fot.kolaż groszki.plfot.kolaż groszki.pl

Od lewej: Dorothy Perkins - 250 zł, Oasis - 489 zł, Romwe.com - 180 zł, Romwe.com, 220 zł

Figura typu rożek

Charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Jeśli jesteś posiadaczką tego typu figury, postaraj się poszerzyć biodra, wybierając płaszcz jednorzędowy lub rozkloszowany. Zdecyduj się na też na duże klapy i dekolt w kształcie litery
V, aby optycznie wyszczuplić ramiona. Unikaj płaszczy dwurzędowych.

fot.kolaż groszki.plfot.kolaż groszki.pl

Od lewej: Oasap.com - 250 zł, Manoukian - 629 zł, Oasap.com - 240 zł, Miss Selfridge - 350 zł

Figura typu prostokąt

Popularnie zwana chłopięcą, charakteryzuje się małym biustem, brakiem wyraźnego wcięcia w talii i płaską pupą. Przy tego typu sylwetce ramiona są najczęściej tej samej szerokości, co biodra, dlatego postaw na optyczne powiększenie figury. Szukaj płaszcza podkreślającego talię, z dużą ilością aplikacji, ozdób, nie bój się także szaleć z kolorami i wzorami. Z pewnością świetnie będziesz wyglądała w płaszczach typu oversize czy w stylu militarnym. Bez obaw możesz się też decydować na wszelkiego rodzaju futra, etole i duże szaliki.

fot.kolaż groszki.plfot.kolaż groszki.pl

Od lewej: Zara - 369 zł, Oasap.com - 280 zł, Rene Derhy - 549 zł, Topshop 390 zł

Figura typu jabłko

Jeśli masz dość duży biust, uda i obfite biodra, świetnie będziesz wyglądała w płaszczach z dekoltem w kształcie litery V. Sprzyjające dla twojej figury są także płaszcze jednorzędowe, lekko wcięte w talii, o długości ¾ i z żakietowym kołnierzem. Wybieraj płaszcze gładkie, bez dużych zewnętrznych kieszeni. W razie gdybyś zdecydowała się na nadruki, najlepsze będą pionowe zamiast poziomych.

fot.kolaż groszki.plfot.kolaż groszki.pl

 

Od lewej: Dorothy Perkins - 300 zł, Topshop - 375 zł, Esprit 899 zł, Ichi - 389 zł

Więcej o: