Najlepsze płaszcze i kurtki dla wysokiej i szczupłej

W każdym numerze Avanti odpowiadamy na Wasze listy, dotyczące problemów z ubiorem oraz sylwetką. Dziś odpowiadamy na list Doroty, która nie wie, jak się ubrać będąc wysoką i bardzo szczupłą dziewczyną.
Najlepsze płaszcze Najlepsze płaszcze Serwisy prasowe firm (montaż)

Idealne płaszcze

Płaszcz SheMore/Pakamera.pl 455 zł, płaszcz Marc O'Polo 779 zł, płaszcz Taranko 399 zł

Droga redakcjo!
Jestem bardzo wysoką i szczupłą osobą. Mój wzrost (180 cm) jest dla mnie kłopotem - mam  problem z doborem ubrań, w których będę wyglądała dobrze. Teraz wiosną kluczowy jest dla mnie zwłaszcza wybór płaszcza - nie wiem, jaki model będzie dla mnie dobry, mam wrażenie, że w każdym wyglądam jak tyczka i że podkreśla moją chudość :( A może lepsza będzie kurtka? Poradźcie mi, jaki fason będzie wskazany dla mojej trudnej sylwetki. Pozdrawiam, Dorota

Wbrew pozorom, jesteś w komfortowej sytuacji, ponieważ możesz wybierać fasony, o których inne dziewczyny wyłącznie marzą! Z powodzeniem możesz nosić stylowe, szlafrokowe płaszcze o długości maxi oraz te, które sięgają poniżej kolan. Przy szczupłej sylwetce spokojnie wybieraj modele dwurzędowe w stylu militarnym, a ponieważ masz długie nogi - także krótkie płaszczyki z podkreśloną talią.


Najlepsze kurtki Najlepsze kurtki Serwisy prasowe firm (montaż)

Najlepsze kurtki

Peleryna Momo Fashion/Pakamera.pl 369 zł, kurtka C&A 149 zł, kurtka Aga Guz/Pakamera.pl 720 zł

Możesz sobie również pozwolić na duże wykładane kołnierze (optycznie poszerzą ramiona i klatkę piersiową), krótkie kurtki (pochwalisz się długimi nogami!) oraz ciut obszerniejsze fasony, które nie zrobią ci krzywdy i nie przytłoczą sylwetki. Dobra wiadomość jest również taka, że dzięki swojemu wzrostowi, możesz nosić peleryny, które sprawdzą się jako alternatywa dla wiosennego płaszcza czy kurtki.

Więcej o: