Jak pielęgnować rude włosy? Zobacz, jak zachować ten piękny kolor na dłużej

Zobacz 7 prostych zasad dotyczących pielęgnacji rudych włosów!

Niezależnie od tego czy Twoje rude włosy są naturalne czy kolor miedziany zapewniły im farby do włosów, potrzebują wyjątkowej troski i ochrony. Najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji rudych włosów zebrałyśmy dla ułatwienia w jednym miejscu!

1. Pielęgnacja rudych włosów nie jest dobierana do ich koloru, tylko do właściwości. Często są gęstsze niż jakiekolwiek inne włosy i trudniejsze w ułożeniu. Kosmetyki dla rudowłosej powinny eliminować ten problem.

2. Jeśli Twój rudy kolor jest efektem stosowania farby do włosów, do pielęgnacji używaj kosmetyków do włosów farbowanych. Zawierają wysokie stężenie składników odżywczych i ochronnych, takich jak przeciwutleniacze.

3. Jeśli prostujesz rude włosy, zapewnij im ochronę poprzez stosowanie specjalnych preparatów. Miedziane włosy wymagają dłuższego ogrzewania niż inne kolory, dlatego warto używać spray'u termoochronnego do prostowania.

4. Rude włosy wymagają czasami odświeżenia koloru. Możesz oddać się w ręce ekspertów lub samodzielnie umyć włosy szamponem z pigmentem.

5. Pielęgnacja rudych włosów latem opiera się na zapewnieniu im ochrony przed słońcem. Rudzielce powinny unikać słońca w południe, stosować produkty do pielęgnacji włosów, które chronią przed promieniowaniem UV oraz nosić kapelusz albo inne nakrycie głowy.

6. Uwielbiasz chodzić na basen? Zrezygnuj z niego przez dwa tygodnie po koloryzacji! Rude farby do włosów są szybko wypłukiwane przez wodę z chlorem.

7. Śladowe ilości henny zawarte w kosmetykach do pielęgnacji rudych włosów pomogą odświeżyć kolor.

Macie swoje sprawdzone sposoby pielęgnacji rudych włosów?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Więcej o: