Ekologiczna torba Patki Smirnow

Moda ekologiczna staje się modna coraz bardziej. Kupując nowe rzeczy lubimy mieć czyste sumienie.
Ekologiczna torba Patki Smirnow Moda ekologiczna staje się modna coraz bardziej. Kupując nowe rzeczy lubimy mieć czyste sumienie. Moda ekologiczna dawno przestała wyglądać zgrzebnie i nieciekawie. Sporo w tej kwestii zrobiła Stella McCartney, która pokazała, że wraz z rozwojem nowych technologii, ekologiczne może być luksusowe i może być przedmiotem pożądania. Tym tropem podąża sporo projektantów, którzy także usiłują się przebić do szerokiego odbiorcy. Jedną z projektantek, której już udało się połączyć modę z ekologią jest Patka Smirnow, warszawianka, która projektuje ubrania dla kobiet i mężczyzn, dodatki oraz biżuterię. Kilka lat temu zainteresowała się recyklingiem. Tak zaczęły się próby nadawania nowego życia przedmiotom i towarom porzuconym lub zużytym. Od niedawna Patkę fascynują głównie torby, tzw. ekozoficzne, które powstają z jednorazowych reklamówek. Projektantka tnie reklamówki w paski, wiąże, plecie i szydełkuje. W ten sposób powstają małe torebki na łańcuszku oraz wielkie kosze. Niedawno pomysł patki doceniła firma Pat & Rub Kingi Rusin, która swój sukces zawdzięcza produkcji kosmetyków z organicznych składników. Kupując specjalny zestaw kosmetyczny Trawa cytrynowa-Kokos lub Żurawina za 199 zł otrzymamy kosmetyki zapakowane w ekozoficzną kosmetyczkę Patki, która może też służyć za wyjściową torebkę. To świetny pomysł na prezent. Torby można obejrzeć i zakupić w sklepach: BUBU, ul. Solec 50, Warszawa; VIA PRAGA, ul. Targowa 41, Warszawa; Idea fix koncept sklep, ul. Miodowa 2, Kraków; Atelier Modowe & Pracownia Krawiectwa Artystycznego FOLK DESIGN Aneta Larysa Knap, ul. Kościelna 71p 34-400 Nowy Targ, www.folkdesign.pl, tel. 502 222 868; w pracowni na ul. 11 listopada 22, Warszawa. Małe torebki kosztują ok. 170 zł, a duże kosze ok. 250 zł.

Moda ekologicznadawno przestała wyglądać zgrzebnie i nieciekawie. Sporo w tej kwestii zrobiła Stella McCartney, która pokazała, że wraz z rozwojem nowych technologii, ekologiczne może być luksusowe i może być przedmiotem pożądania.

Tym tropem podąża sporo projektantów, którzy także usiłują się przebić do szerokiego odbiorcy. Udało się to m.in. projektantowi Lac et Mel, Gregorowi Clemensowi, którego pokaz mogliśmy oglądać podczas łódzkiego Fashion Week w 2009 roku. Gregor był wtedy jednym z jurorów konkurs Re-Act Fashon Show, w którym młodzi projektanci pokazywali swoje ekologiczne projekty.

Jedną z projektantek, której już udało się połączyć modę z ekologią jest Patka Smirnow, warszawianka, która projektuje ubrania dla kobiet i mężczyzn, dodatkioraz biżuterię. Kilka lat temu jej zainteresowania zaczęły jednak podążać w kierunku recyklingu. Tak zaczęły się próby nadawania nowego życia przedmiotom i towarom porzuconym lub zużytym. Od niedawna Patkę fascynują głównie torby, tzw. ekozoficzne, które powstają z jednorazowych reklamówek. Projektantka tnie reklamówki w paski, wiąże, plecie i szydełkuje. W ten sposób powstają małe torebki na łańcuszku oraz wielkie kosze.

Patka Smirnow, torba ekozoficzna, ok. 250 zł

Niedawno pomysł patki doceniła firma Pat & Rub Kingi Rusin, która swój sukces zawdzięcza produkcji kosmetyków z organicznych składników. Kupując specjalny zestaw kosmetyczny Trawa cytrynowa-Kokos lub Żurawina za 199 zł otrzymamy kosmetyki zapakowane w ekozoficzną kosmetyczkę Patki, która może też służyć za wyjściową torebkę. To świetny pomysł na prezent.

Torby można obejrzeć i zakupić w sklepach:

BUBU ul. Solec 50, Warszawa

VIA PRAGA  ul. Targowa41, Warszawa

Idea fix koncept sklep ul. Miodowa 2, Kraków

Atelier Modowe & Pracownia Krawiectwa Artystycznego

FOLK DESIGN Aneta Larysa Knap ul. Kościelna 71p 34-400 Nowy Targ www.folkdesign.pl tel 502 222 868

W pracowni na ul.11 listopada 22, Warszawa

Małe torebki kosztują ok. 170 zł, a duże kosze ok. 250 zł.

Więcej:

Trendsetterka, buty Mohop

Ekologiczne buty Mohop - hit sezonu letniego