Conscious Exclusive - niezwykła kolekcja H&M

10 kwietnia H&M przedstawi swoje nowe kolekcje Conscious i Conscious Exclusive. Wykorzystując dwa nowe materiały - roślinnie barwioną skórę od Tärnsjö, szwedzkiego dostawcy skór, oraz jedwab organiczny, kolekcje zaprezentują, co można stworzyć z bardziej ekologicznych materiałów.

Przy pracy nad tegoroczną kolekcją Conscious Exclusive, H&M połączyło siły z Ever Manifesto - zespołem młodych projektantów i entuzjastów, którzy podobnie jak H&M pracują nad tym, by moda była w przyszłości coraz bardziej przyjazna środowisku. Ever Manifesto pojawi się także w kampanii Conscious Exclusive razem z Amber Vallettą, supermodelką i aktorką znaną również ze swojej działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju. Amber Valletta została twarzą kampanii kolekcji Conscious.

Conscious Exclusive to specjalnie zaprojektowana, limitowana kolekcja wykonana z wysokiej jakości materiałów z misternymi zdobieniami inspirowanymi stylem bohemy i zmysłową nutą flamenco.

H&M Conscious ExclusiveBiała suknia za niemal 400 euro nie będzie niestety dostępna w Polsce. Na szczęście pozostałe niesamowite kreacje pojawią się w warszawskim salonie.

 

Nowymi materiałami w kolekcji są: roślinnie barwiona skóra, pozyskana z krów hodowanych na potrzeby produkcji organicznego mięsa w szwedzkich gospodarstwach, oraz jedwab organiczny pochodzący od jedwabników hodowanych na drzewach morwowych.

H&M Conscious Exclusivemat. prasowe H&M

 

Kolekcja będzie dostępna w wybranych 150 sklepach H&M na całym świecie, jak również w sprzedaży online. Wybrane produkty będą także dostępne w Master & Muse, na yoox.com - strefie działalności Amber Valletty na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju.

Kolekcja dostępna będzie w jednym salonie w Polsce - w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej.

W sukni z tej kolekcji (tylko w innej wersji kolorystycznej) Penelope Cruz pojawiła się na po-oskarowej imprezie Vanity Fair w tym roku.

WEST HOLLYWOOD, CA - MARCH 02:  Actress Penelope Cruz attends the 2014 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Graydon Carter on March 2, 2014 in West Hollywood, California.  (Photo by Larry Busacca/VF14/Getty Images for Vanity Fair)GETTY IMAGES FOR VANITY FAIR/Larry Busacca/VF14

 

ZOBACZ POZOSTAŁE ELEMENTY KOLEKCJI I POZNAJ ICH CENY >>

Co sądzisz o tej kolekcji?
Więcej o: