Jak idealnie dobrać żakiet do sylwetki

Beata Aduckiewicz
09.02.2018 18:20
Co zrobić, aby żakiet leżał na tobie perfekcyjnie? Dobierz odpowiedni fason do swojej figury! Zobacz, jak!

Żakiety to bardzo przydatny element garderoby. Mogą pełnić funkcję okrycia wierzchniego albo po prostu stanowić wierzchnią warstwę stylizacji. Sprawdzają się w każdym sezonie, dlatego warto mieć w szafie kilka modeli. Ale jak dopasować idealny fason do sylwetki? Oto kilka wskazówek: 

Figura typu gruszka 

Żakiety dla gruszkiŻakiety dla gruszki / fot. pouted.com, materiały partnerów

Jeśli masz szerokie biodra, wąską talię oraz wąskie ramiona, to dobrym fasonem dla ciebie będą żakiety taliowane z poduszkami na ramionach. Świetnie wyrównają twoje proporcje, nie maskując przy tym takich atutów jak wcięcie w talii. Dobierając żakiet zwróć też uwagę na rozmiar oraz materiał, który powinien być nieco sztywniejszy. Wtedy będzie leżał idealnie. 

Figura typu jabłko 

Żakiety dla jabłkaŻakiety dla jabłka / fot. styleatacertainage.com, materiały partnerów

Przy większym brzuszku, obfitym biuście oraz dosyć wąskich biodrach masz dwie opcje: żakiet pudełkowy lub żakiet wiązany w talii. Pierwszy będzie idealny, by zamaskować brzuch, ale nie podkreśli on kobiecych kształtów. Drugi, czyli żakiet wiązany w talii, nie tylko zamaskuje brzuch, ale też zaznaczy ładnie talię oraz nieco powiększy optycznie biodra. Sama zdecyduj, którą wersję wolisz! 

Figura typu kolumna 

Żakiety dla kolumnyŻakiety dla kolumny / fot. fabulousafter40.com, materiały partnerów

Jeżeli jesteś drobnej postury i nie masz wyraźnie zaznaczonych kobiecych kształtów, to również masz dwie możliwości. Możesz zdecydować się na długie, oversize'owe żakiety lub żakiety chanelki, które będą na tobie idealnie leżeć. Inną możliwością są modele taliowane lub wiązane, pomagające stworzyć kobiece kształty. 

Więcej stylowych żakietów znajdziesz poniżej.

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • lucusia3

    Oceniono 1 raz 1

    Chyba tej praktykantce przy przepisywaniu, strony się poprzesuwały. A może pisała z własnych głębokich przemyśle. Zmieńcie praktykantkę.

  • merche

    Oceniono 1 raz 1

    Bzdury. Mam 150 cm i największym problemem, jest to, że nigdzie nie można znaleźć gotowych żakietów na taki wzrost. Zawsze rękawy są koszmarnie długie, talia jest za nisko, na plecach robi się garb. No a rada o żakietach "oversizowych" już całkiem mnie rozłożyła - wyglądałabym w czymś takim jak Flip i Flap.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX