Masz problemy z poceniem? Pamiętaj o tych kosmetykach

Red.
02.01.2018 12:11
Problemy z poceniem to dosyć uciążliwa i wstydliwa dolegliwość. Mokre plamy pod pachami czy na plecach sprawiają, że w towarzystwie czujemy się niekomfortowo. Jak z nimi walczyć?

Problemy z poceniem: antyperspiranty w sprayu

Jego największą zaletą jest fakt, że może go stosować więcej niż jedna osoba - i tak wciąż jest higienicznie. Zawiera stosunkowo niedużo konserwantów, więc może być używany również przez osoby z wrażliwą skórą. Antyperspirant Adidas Intensive Cool & Dry to idealny wybór dla aktywnych mężczyzn. Old Spice Citron kusi zapachem, natomiast Rexona MEN to ochrona aż do 48 godzin!

Problemy z poceniem: antyperspiranty w kulce

Wielu uważa, że są skuteczniejsze niż te w sprayu - to mit. Z pewnością są jednak nieco delikatniejsze i większość z nich można nakładać bezpośrednio po depilacji pach. Błędnie uważa się, że zostawiają ślady na ubraniach (trzeba jednak chwilę odczekać po nałożeniu). Fa Men Xtreme Power to jeden z najmocniejszych antyperspirantów na rynku. Adidas Team Force przyciąga zapachem. Na uwagę zasługuje również kosmetyk mniej znanej firmy - Urtekram - wytworzony w dużej mierze ze składników ekologicznych.

Problemy z poceniem: antyperspiranty w sztyfcie

"Lubią" brudzić ubrania (dlatego antyperspiranty w sztyfcie należy wybierać uważnie). Są jednak bardzo skuteczne i charakteryzują się mało intensywnym i nieinwazyjnym zapachem. Dawniej bardzo popularne, dziś coraz częściej - choć nie zawsze słusznie - wypierane przez antyperspiranty w kulce. Nivea MEN Fresh Active to uczucie świeżości niemal przez cały dzień. Rexona Men Quantum przyciąga delikatnym zapachem (wyczuwalne m.in. drzewo sandałowe), z kolei Fa Men Xtreme Power możesz używać nawet do 12 miesięcy po otwarciu!

Więcej o: