Jak łączyć kolory, by wyglądać elegancko? Porady dla stylowych mężczyzn

KS
02.01.2018 11:00
Częstym problemem dla mężczyzn jest odpowiednie dobranie kolorów, tak by stylizacja wyglądała elegancko i z klasą. Z tego względu wielu panów decyduje się na "bezpieczne" opcje. Jak jednak odnaleźć się w świecie kolorów? Podpowiadamy.

Neutralna baza

Na początku postaw na neutralną bazę, w skład której będą wchodziły ubrania w odcieniach szarości, bieli i błękitu. Czerń nie jest aż tak łatwa w noszeniu i najlepiej sprawdza się w stylizacjach biznesowych oraz wieczorowych. Jeżeli uda ci się skompletować bazę opartą w większości na ubraniach w neutralnych kolorach, bez trudu dopasujesz do niej kolorowe akcesoria, a wszystkie elementy będą do siebie pasować. 

Neutralna baza
Neutralna baza (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Trzy kolory

Dobrą zasadą dla początkujących jest łączenie w stylizacjach trzech kolorów. To proste podejście, dzięki któremu unikniemy problemów. Możemy w tym celu używać kolorów o zbliżonym odcieniu, kontrastujących ze sobą lub komplementarnych - uzupełniających się. Możesz rzucić okiem na koło barw, które bez trudu znajdziesz w internecie, a które podpowie ci, które kolory najlepiej do siebie pasują. 

Trzy kolory
Trzy kolory (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Desenie

Desenie to kolejny sposób na wprowadzenie nieco koloru do swojej garderoby. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by poszczególne barwy powtarzały się na różnych elementach garderoby. Np. do granatowej marynarki dobrze jest dobrać krawat we wzoru, na którym również pojawi się jakiś granatowy element. Dzięki temu bez większego problemu uda nam się pomieszać ze sobą wzory, kolory i tekstury, a efekt będzie bardzo dobry i spójny. 

Desenie
Desenie (kolaż redakcja, materiały partnerów)

O ile w stylu sportowym czy casualowym łączenie barw jest znacznie prostsze i możesz sobie pozwolić na więcej eksperymentów, to klasyczne, eleganckie zestawy wymagają większego rozeznania. W takim wypadku warto korzystać z zasady "mniej znaczy więcej" i nie przesadzać z ilością różnorodnych odcieni. Jeżeli szukamy kolorowych dodatków, które urozmaicą nasze zestawy, problem może pojawić się podczas zakupów. Czy wybrany krawat będzie pasował do koszuli i marynarki? Warto wybrać się na zakupy w stroju, do którego potrzebujemy dodatków, by "na żywo" ocenić, czy akcesoria pasują do reszty stroju. Z czasem będziesz miał szansę wyrobić sobie intuicję, która ułatwi ci podejmowanie decyzji zakupowych. 

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX