Torebki z Toskanii, a sukienki z Wysp Kanaryjskich? - takie rzeczy tylko w Shop My Mood

Redakcja
21.09.2016 17:30
Shop My Mood

Shop My Mood (Shop My Mood)

Słyszałyście już o Shop My Mood? Jeśli nie, to najwyższa pora poznać butik, w którym wszystko jest wyjątkowe. Autorka konceptu wyszukuje ręcznie robione produkty z Włoch i innych krajów Europy Południowej. Efekt? Niespotykana i unikatowa moda, którą śmiało wkomponujesz do codziennych i uroczystych stylizacji!

Shop My Mood nie jest kolejnym standardowym sklepem, odrysowanym od gotowego czarno-białego szablonu. Za jego oryginalny wygląd odpowiada graficzka po Akademii Sztuk Pięknych, a pomysłodawczynią całego konceptu jest absolwentka Mody na Uniwersytecie Bolońskim. W Shop My Mood znajdziecie tylko i wyłącznie produkty pochodzące od lokalnych, włoskich rzemieślników i firm z olbrzymią historią oraz umiejętnościami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Oferta sklepu to głównie włoskie produkty wysokiej jakości, wykonywane ręcznie, w których nie liczy się znane logo, ale unikatowość i historia twórcy, który stoi za każdym z nich.

 

Shop My MoodShop My Mood/ Propozycje torebek w oryginalnych kolorach

 

 

Jedną z najbardziej charakterystycznych marek, które znajdziemy w Shop My Mood jest Tina Bags, czyli torebki w stu procentach "Made in Italy". Ich projektantka, Ilaria, nie idzie na kompromis. Uważnie selekcjonuje skóry (warto zwrócić uwagę na ich niespotykaną kolorystykę) i dopatruje procesu produkcji, który odbywa się w tej samej pracowni, w której wykonywane są torebki dla marki Balenciaga! Nieco bardziej klasyczne, ale również perfekcyjne w kwestii jakości są torebki marki Autore. Nazwa firmy to nazwisko rodziny z Neapolu, która już od 1902 roku pracuje w sektorze wyrobów skórzanych i do dziś jest wyłącznym właścicielem tej jednej z najstarszych produkcji torebek we Włoszech! Wszystkie sztuki wykonane są ze skóry cielęcej i mosiężnych akcesoriów, co sprawia, że są wyjątkowo wytrzymałe.

 

 

Shop My MoodSukienki z oferty sklepu Shop My Mood

 

Jeśli chodzi o ubrania, to uwagę przyciągają oryginalne sukienki, które mogą być świetną propozycją na jesienne wesele albo inną uroczystość. Najbardziej pozytywne są te pochodzące z Wysp Kanaryjskich! Wszystkie sukienki Anamayadesign powstają na Teneryfie. Ich cechą charakterystyczną są autorskie, kolorowe tkaniny, które sprawiają, że zwykła bombka staje się... niezwykła! W oko wpadły nam również projekty marki bEATA Sofia. Autorka proponuje nieco bardziej ekstrawaganckie kroje i kolory, a zatem jeśli szukacie czegoś naprawdę wyjątkowego, to te sukienki będą strzałem w dziesiątkę! Również w tym wypadku warto zwrócić uwagę na materiały: w kreacjach marki króluje wysokiej jakości bawełna, organza i jedwab.

Gdziekolwiek się nie pojawią, produkty z Shop My Mood wzbudzają duże zainteresowanie. Tak jak torebka Tina Bags, którą aktorka Anna Oberc miała na premierze "Listów do M.". Została za nią wyróżniona przez jeden z modowych magazynów.

W Shop My Mood moda i przywiązanie do jakości traktowane są jako styl życia, dlatego znajdziecie tam również inne produkty: oryginalną biżuterię "handmade", naturalne włoskie kosmetyki czy autorskie akcesoria dla domu. Zakupy uprzyjemniają kulturoznawcze artykuły o modzie oraz komentarze autorki na temat aktualnych wydarzeń z branży.

Więcej modnych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: