DIY - Ponczo. Zobacz jak szybko zrobić must have tego sezonu

Absolutny hit tego sezonu - ponczo. Wiesz, że możesz zrobić je w prosty sposób, sama w domu?

Ponczo pewnie widziałaś już nie raz, ale nie przypuszczałabyś, że zrobi taką furorę. A jednak, zwykła narzutka z kawałka materiału podbija świat mody. W każdej sieciówce, możemy znaleźć różnego rodzaju poncza. Problem w tym, że od nadmiaru wzorów i kolorów, nie możemy zdecydować się na jeden, konkretny. A może po prostu zrobić swoje własne, niepowtarzalne ponczo? Po co mieć takie samo jak reszta społeczeństwa? To tak bajecznie proste, że aż chce się szyć!

Co potrzebujemy, żeby uszyć samodzielnie ponczo?

  • Oczywiście wyszukany i oryginalny materiał. Żeby takie znaleźć, najlepiej wybrać się do sklepu z materiałami oraz pasmanterii. Po co nam wycieczka do pasmanterii, skoro tylko potrzebujemy materiału? Ano właśnie... nie każdy lubi, kiedy ponczo to tylko skrawek materiału. Frędzle cały czas spędzają nam sen z powiek, dlatego też, do naszego ponczo możemy również je przytwierdzić. Wystarczy tylko wybrać się do niejakiej pasmanterii i kupić kilka zestawów z frędzlami. Następnie doszyć je na końce bądź wzdłuż materiału i gotowe.
  • Igła i nitka, oraz maszyna do szycia. Taki zestaw będzie nam niezbędny do obszywania materiału ulubionymi dodatkami.
  • Nożyczki i mydło krawieckie (do obrysowywania kół)
Żeby wykonać takie ponczo musimy najpierw złożyć je na pół, następnie zmierzyć obwód ramiom, obrysować koła i gotowe. Jeśli podobają wam się modele z futerkiem, nic prostszego. Należy je po prostu doszyć to przedniej części poncza i cieszyć się niepowtarzalnym dodatkiem do jesiennej stylizacji.
Tyle radości z kawałka materiału :)

 

 

Więcej o: