Peeling latem: czy można go wykonywać i jeśli tak to jaki?

Nie wszystkie zabiegi można wykonywać latem. A peeling?

[materiały partnera]

Większość z nas wie, że latem nie możemy wykonywać wszystkich zabiegów, jakie oferują nam gabinety medycyny estetycznej. Bardzo dużo uwagi poświęca się temu, by nie wykonywać peelingów w okresie letnim - prawda, ale tylko tych inwazyjnych. Poznajcie peelingi, które możecie wykonywać przez cały rok, sprawią one, że Wasza skóra będzie odświeżona i pełna zdrowego blasku.

Zabiegi poleca dr Joanna Magdziarz - Orlitz (właścicielka i założycielka Derma Clinic dr Orlitz w Częstochowie).

Peeling PQ-Age

To peeling liftingująco-ujędrniający, który zapewnia skuteczną rewitalizację cery. Może być wykonywany o każdej porze roku, również latem. Zabieg zapewnia głęboką stymulację bez naruszenia powierzchni skóry właściwej. PQ-Age zawiera 34% kwas trójchlorooctowy, 5% kwas kojowy, 5% nadtlenek mocznika i koenzym Q10 w stężeniu 10%. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom rozjaśnia i ujędrnia skórę, a co najważniejsze nie powoduje niekomfortowego pieczenia, zaczerwienienia i złuszczania. W zależności od stanu skóry i oczekiwanego rezultatu taki zabieg powtarzany jest co 10 dni (około 4-5 razy). Polecany jest przede wszystkim osobom z wrażliwą cerą, przebarwieniami, bliznami oraz utratą jędrności i napięcia skóry.

Peeling migdałowy

Peeling oparty jest na bazie kwasu migdałowego, zaliczanego do grupy alfahydroksykwasów (AHA), który dzięki temu, że jego cząsteczka jest większa od kwasu glikolowego, działa bezpieczniej i łagodniej przy zewnętrznym stosowaniu na skórę. Nie powoduje nadmiernej wrażliwości na promieniowanie słonecznie i z tego względu może być stosowany przez cały rok. Peeling migdałowy redukuje zmiany trądzikowe, nadmierne wydzielanie sebum, rozjaśnia przebarwienia i opóźnia objawy starzenia. Posiada najsilniejsze właściwości antybakteryjne spośród AHA stosowanych w kosmetologii i dermatologii. Ze wszystkich alfahydroksykwasów to właśnie on najsilniej stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.