John Scofield i Dave Holland - na jedynym koncercie w Polsce, Brodka, Fisz Emade Tworzywo oraz finał z Anną Marią Jopeki Kroke podczas 9. edycji Young Arts Festival

Już od 18 do 21 lipca 2024 roku Young Arts Festival przeniesie nas do niezwykłej przestrzeni hangaru lotniczego, gdzie już po raz dziewiąty muzyka spotka się z unikalną industrialną atmosferą. Na festiwalową publiczność czekają cztery dni niezapomnianych koncertów z udziałem takich gwiazd jak Fisz Emade Tworzywo, Brodka w orkiestrowym składzie, John Scofield i Dave Holland Duo na jedynym koncercie w Polsce, elektroniczne brzmienia w wykonaniu Skalpela oraz finał z udziałem Anny Marii Jopek oraz zespołu Kroke z udziałem orkiestry.

4 dni, 5 muzycznych światów

9. edycja Young Arts Festival to prawdziwa uczta dla miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. W tym roku festiwal trwać będzie aż cztery dni, oferując niezapomniane wrażenia z udziałem pięciu wyjątkowych wykonawców. Każdy dzień festiwalu to unikalna podróż przez muzyczne światy, od hip-hopu, muzyki elektronicznej, po jazz i muzykę klasyczną połączoną z brzmieniami world music. "Kolejny raz ‘crossujemy’ różne gatunki, stawiając jednocześnie na artystów którzy płynnie poruszają się na ich granicach." - podkreśla dyrektor artystyczny Bartłomiej Tełewiak.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Fot. Materiały promocyjne

"18 lipca festiwal otworzy Fisz Emade Tworzywo - jeden z najważniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce, znany z innowacyjnego podejścia do muzyki i zdolności do przyciągania swoją estetyką szerokiej publiczności. Ich koncert będzie prawdziwą eksplozją energii, a na youngartsową publiczność czekają kultowe utwory takie jak ‘Polepiony’ czy ‘Ślady’." – zaznacza Tełewiak.

19 lipca na scenie pojawi się Brodka - artystka nietuzinkowa, która po koncertach w największych salach w Polsce zawita do Krosna prezentując swój projekt „O.Sadza" w poszerzonym składzie orkiestrowym. Koncert będzie multimedialnym show zapewniającym niezapomniane przeżycia dźwiękowo-wizualne.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Fot, Materiały promocyjne

20 lipca usłyszymy duet Johna Scofielda i Dave’a Hollanda - muzyków o statusie legendy, którzy grali u boku samego Milesa Davisa. To jedyna okazja w Polsce by usłyszeć w tym roku ikony światowego jazzu. "Dla nas tym bardziej jest to powód do dumy, że do Krosna kolejny raz zawitają wielkie nazwiska jazzu, które dla wielu muzyków i fanów są postaciami absolutnie pomnikowymi." – dodaje Bartłomiej Tełewiak. 

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Fot. Materiały promocyjne

W sobotę na youngartstowej scenie wystąpi również dj’ski duet SKALPEL, który wraz z bandem zaprezentuje unikalne połączenie jazzowych samplów z improwizacjami. Ci nagradzani DJ-e z pewnością rozgrzeją zgromadzonych w industrialnej przestrzeni słuchaczy, zapraszając ich do swojego unikalnego dźwiękowego świata.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Fot. Materiały promocyjne

21 lipca - finałowy dzień festiwalu będzie wyjątkowym połączeniem tradycji i nowoczesności. Na scenie wystąpią zespół Kroke, znany ze swoich ponad gatunkowych brzmień oraz wybitna wokalistka Anna Maria Jopek, towarzyszyć im będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą utalentowanego dyrygenta Adama Klocka - zdobywcy nagrody Grammy. Koncert finałowy, łącząc zróżnicowane estetyki, będzie klamrą zamykającą 9. edycję Young Arts Festival.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Fot. Materiały promocyjne

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Fot. Materiały promocyjne

Young Arts Festival

18-21 lipca 2024

Krosno

Bilety: youngarts.pl/bilety

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.