Jak łączyć kolory wiosną 2024? My wiemy! Zobacz i zainspiruj się!

W garderobie cała masa ubrań, a ty wciąż nie wiesz, w co się ubrać? Jesteś w dobrym miejscu! W tym artykule poznasz najmodniejsze kolory i dowiesz się, jak efektownie je ze sobą łączyć.

Jak dobierać kolory do urody?

Odpowiednio dobrane kolory do typu urody pozwalają na wydobycie naturalnego piękna każdej z nas.  Najważniejsze w wyłonieniu najbardziej pasujących barw jest określenie naturalnego odcienia skóry, koloru oczu oraz oczywiście włosów. Dokładna analiza kolorystyczna wbrew pozorom nie jest łatwa, dlatego zachęcamy udać się do wizażystki posiadającej odpowiednie kwalifikacje. Jeśli już wiemy, jakim typem urody jesteśmy, to dużo łatwiej jest nam wyeksponować swoje atuty i komponować ciekawe stylizacje. Osoby o chłodnej karnacji będą świetnie wyglądać w różach, fioletach czy błękitach, podczas gdy ciepłe karnacje świetnie odnajdują się w brązach, zieleniach oraz beżach. 

MohitoMohito Fot. Mohito

Najmodniejsze połączenia kolorów

Sezon wiosna-lato należy do mocnych kolorów, które emanują energią, ale również do nieco bardziej stonowanych pasteli. Wśród najnowszych trendów znalazły się między innymi kolory takie jak błękit, brzoskwinia, wiśnia, maślany i oczywiście róż w każdym wydaniu. Jak łączyć kolory? Zarówno w wersji casualowej, jak i na wieczór bezpiecznym i zawsze udanym zestawieniem będzie połączenie mocnych czy pastelowych kolorów z odcieniami bieli. Poszukując idealnego zestawienia dla siebie, bawcie się fakturami oraz odcieniami, a dla nieprzekonanych fanek klasyki świetnie sprawdzą się pastele w total lookach. 

MohitoMohito Fot. Mohito

Koło barw, jak łączyć? 

Koło barw to narzędzie, dzięki któremu łączenie kolorów jest niezwykle proste i w łatwy sposób możemy stworzyć piękne outfity przykuwające wzrok. Koło barw, jak łączyć? Kiedy chcesz uzyskać efekt kontrastowy i dynamiczny, warto wybrać kolory znajdujące się naprzeciwko siebie np. zestawienie czerwieni z zielenią lub niebieskiego z pomarańczowym. Z kolei wybierając barwy sąsiadujące, stworzysz spokojne i stonowane propozycje np. róż z fioletem. Dzięki umiejętnemu zestawieniu barw twoje stylizacje będą zawsze udane! 

MohitoMohito Fot. Mohito

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.