Skuteczny demakijaż krok po kroku. Podpowiadamy, jak zmyć makijaż i oczyścić skórę twarzy

Jak wykonać prawidłowy demakijaż krok po kroku? Podpowiadamy! Mamy też kilkanaście kosmetycznych propozycji.

Idziesz spać w makijażu? To duży błąd!

Demakijaż to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej. Warto poświęcić czas tej czynności. Głównym celem demakijażu jest usunięcie nie tylko resztek make-upu z twarzy i oczu, ale i pozbycie się bakterii, sebum czy innych zanieczyszczeń, które zbierają się na skórze twarzy w ciągu dnia. Prawidłowy demakijaż przygotuje również twoją skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Jego brak powoduje zatkanie porów, co prowadzi do powstawania zaskórników i trądziku. Skóra szybciej się starzeje - ze względu na warstwę makijażu i innych zanieczyszczeń nie może "oddychać". Staje się przesuszona, ziemista i mało elastyczna (szybciej tworzą się też zmarszczki). 

 

Więcej produktów do pielęgnacji twarzy znajdziesz na Avanti24.pl >>>

Demakijaż krok po kroku. Jak prawidłowo oczyścić skórę twarzy?

DemakijażDemakijaż fot. Body Boom

Podczas oczyszczania twarzy - nie spiesz się. Niedokładny demakijaż może wpłynąć na pogorszenie się stanu skóry. Nie omijaj szyi i dekoltu.  Przed rozpoczęciem czynności pielęgnacyjnych zwiąż włosy, by ci nie przeszkadzały. Oczyszczanie twarzy rozpocznij od usunięcia kosmetyków z oczu oraz ust. Możesz to zrobić za pomocą płynu micelarnego. Następnie oczyść resztę twarzy - zwróć uwagę również na szyję i okolice dekoltu. Pamiętaj, że płyn micelarny należy zmyć wodą! Gdy umyjesz już skórę samą wodą, przystąp do oczyszczania wybranym produktem myjącym. Może to być pianka, mleczko czy żel. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb i rodzaju skóry. Ostatni etap to tonizacja - wykonasz ją za pomocą toniku bądź hydrolatu. Gotowe! Twoja skóra jest już przygotowana na dalszy etap pielęgnacji

Kosmetyki do demakijażu. Propozycje w dobrej cenie

 

Płyn bądź woda micelarna sprawdzą się w początkowym etapie. Rozpuszczą warstwę makijażu i pozbędą się części zanieczyszczeń. Kolejny produkt to kosmetyk myjący. Do pielęgnacji wrażliwej i suchej cery wybieraj delikatne produkty oczyszczające bez SLS i SLES. W przypadku tłustej ze skłonnością do powstawania trądziku wybieraj matujące emulsje. Po myciu twarzy pamiętaj o tonizacji. Tonik lub hydrolat przywrócą odpowiednie pH skórze. 

Więcej kosmetyków znajdziesz poniżej! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.