Avanti24 / damskie / akcesoria i dodatki / nakrycia głowy / kapelusze

Kapelusze

kapelusze

Kapelusze bardzo długo pozostawały w cieniu czapek. Wydawało się, że niemożliwy jest ich wielki powrót. Że odejdą do lamusa, pozostając wdzięcznym wspomnieniem. Jednak trendy bywają przewrotne i projektanci z zamiłowaniem wplatają ów romantyczny detal w swoje kolekcje. Nakrycia głowy z większym lub mniejszym rondem nieustannie pojawiają się na wybiegach. Trudno odgadnąć, która celebrytka zapoczątkowała modę na kapelusze, faktem jest, że większość fashionistek poszła w jej ślady. Słomkowe, ażurowe, filcowe ? intrygują i inspirują. Kobiety z upodobaniem sięgają po ten dodatek, ponieważ z jego udziałem kompozycje stają się niebanalne, czyli idealne dla nowoczesnych buntowniczek ceniących elegancję w takim samym stopniu co indywidualność. Obecnie w sprzedaży dostępne są egzemplarze podkreślające klasę prostych płaszczy, jak i te, które rezonują ze stylem casualowym i boho. W zależności od sezonu modne bywają raz większe raz mniejsze kapelusze. Z pofalowanym rondem, duże okrągłe lub fedora. Latem z kolei prym wiodą słomkowe i ażurowe, dyskretnie przysłaniające twarz. Kobiety w takim nakryciu głowy magnetyzują męskie spojrzenia. Okulary dobrane do kształtu twarzy dopełnią magiczny look. Duże nakrycia głowy nadają oryginalności, dlatego odpowiednie są na nieformalne spotkania. Kreując zestaw warto pamiętać, że bez względu na fason, jest to najczęściej dodatek stroju wizytowego, zatem włączanie kapelusza w wieczorową stylizację jest błędem i zamiast hitu powstaje kicz.

Klasyczne damskie akcesoria komponujemy z klasycznymi kreacjami, z kolei wymyślne z ekstrawagancją. Kapelusz sprawi, że wyróżnisz się z tłumu, zyskasz szykowny i nietuzinkowy image...Pod warunkiem, że dobierzesz go do rysów twarzy. Kluczem do udanej stylizacji jest fason. Moda gra tu rolę drugoplanową. Źle dobrane nakrycie głowy podkreśli mankamenty urody, przyćmi kreację oraz sprawi, że nawet najpiękniejsze ubrania będą wyglądały banalnie lub brzydko. Dla owalu nie istnieją żadne ograniczenia, można kaprysić do woli. Twarz okrągła wymaga wyszczuplenia, dlatego projektanci polecają egzemplarze o pionowych, trójkątnych bądź ukośnych liniach. Tytuł fasonu idealnego zdobył kapelusz damski o geometrycznych kształtach. Za fatalny uważany jest ten z dużym rondem, mocno przylegający lub naciągnięty na czoło jak czapka. Dla buźki kwadratowej optymalne pozostają modele okrągłe, które łagodzą ostre rysy. Kobiety o trójkątnej twarzy powinny sięgać po zaokrąglone nakrycia głowy, koniecznie przysłaniające czoło. Kreatorzy odradzają szczelnego opatulania twarzy. Przy wyborze damskich dodatków i akcesoriów należy brać pod uwagę typ urody. I tak na przykład osoby z cerą trądzikową powinny zrezygnować z kapeluszy w tonacjach różu i czerwieni. Blondynki znakomicie wyglądają w tonacjach khaki oraz granatach, natomiast właścicielki ciemnych włosów w beżach, pastelach i rudościach. Czerń daje złudzenie głębi, z kolei jasne kolory wysuwają na pierwszy plan. Równie istotnym czynnikiem, jak paleta barw, jest postura. Z filigranową sylwetką nie rezonują kapelusze z dużym rondem ani wymyślnymi ozdobami. Z kolei tęgie dziewczyny tragicznie wyglądają w małych nakryciach głowy. Wybór dodatków i akcesoriów dla wysokich kobiet jest nieograniczony. Natomiast niskim polecane są toczki i kapeluszach z małym rondem. Styliści umiejętnie i z fantazją miksują gustowne nakrycie głowy, dzięki czemu moda ulicy zyskała zupełnie nowy outfit. W kapeluszach pojawiają się także gwiazdy, a projektanci zachęcają do eksperymentowania z tym jakże intrygującym dodatkiem. Rozważna czy romantyczna? Twój styl look zależy od twojej wyobraźni. Nie wahaj sięgać po akcesoria, dzięki, którym w stu procentach wyrazisz siebie.

Kapelusze

  • Trendy 2020: to nakrycie głowy będzie w tym sezonie na topie

    Trendy 2020: to nakrycie głowy będzie w tym sezonie na topie

    Nakrycie głowy to najmodniejszy dodatek ostatnich sezonów. Jest idealnym uzupełnieniem codziennych stylizacji i modnym dodatkiem, który dodaje charakteru. W tym sezonie mamy wachlarz możliwości: chusty, berety czy kaszkiety, jednak w tym sezonie najmodniejsze będą kapelusze!

    News