Avanti24 / męskie / spodnie / jeansy

Jeansy męskie

Cena

jeansy

Za spodnie wybitnie uniwersalne, które mogą być noszone w zasadzie bez względu na okoliczności (z wyjątkiem jedynie takich wydarzeń, jak wesela czy pogrzeby) zalicza się jeansy. Pojawiły się jako wyraz ogromnej indywidualności i podkreślania własnej wolności. Dzisiaj noszone są przez ludzi na całym świecie. Nigdy nie wychodzą z mody, do tego są niezwykle trwałe i naprawdę wygodne. Uważa się, że jeansy męskie pojawiły się już w okresie renesansu. Wówczas nosili je przede wszystkim żeglarze. Ich ogromna kariera nabrała jednak tempa dopiero w XIX wieku, kiedy to w roku 1853 Leo Strauss założył swoją pierwszą hurtownię jeansów. Idealnie odpowiedział tym samym na zapotrzebowanie rynku. Trwająca wówczas w Stanach Zjednoczonych gorączka złota sprawiła, że przybywający tu osadnicy poszukiwali spodni trwałych i takich, które nie będą się zbyt szybko przecierać. Jeansy okazały się być strzałem w dziesiątkę. W wieku XX, kiedy to popularne stały się westerny, spodnie jeansowe zaczęły podbijać srebrny ekran. W czasie drugiej wojny światowej i zaraz po niej na nogi wkładali je amerykańscy żołnierze. To właśnie dzięki nim jeansy męskie zostały poznane przez mężczyzn na całym świecie. Ich niewątpliwym symbolem jest słynny James Dean. To właśnie za jego sprawą jeansy stały się symbolem buntu i wyrażania siebie. Na początku lat dziewięćdziesiątych moda na nie zaczęła jakby słabnąć.

Dzisiaj jednak znowu znajdują się na szczycie - jeansy noszone są przez mężczyzn niezależnie od wieku i pozycji społecznej. To spodnie o szerokich możliwościach zastosowania. Moda na jeansy zmieniała się. W czasach hippisów panowie sięgali po spodnie charakteryzujące się rozszerzanymi nogawkami. Modne były bajecznie kolorowe hafty oraz równie barwne aplikacje, które silnie przykuwały wzrok. Jeansy były wówczas symbolem wolności. W latach osiemdziesiątych do szytych z jeansu spodni dołączyły również koszule, kurtki, a nawet kamizelki, które noszono równie chętnie.Dzisiaj jeansy męskie to klasyka w szafie każdego mężczyzny. Trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie. Jeansy są modne, wygodne i nie krępują ruchów. Do tego dostępne są w bardzo wielu modelach, przez co każdy mężczyzna ma możliwość wybrać ten dla siebie odpowiedni.Modele o prostych nogawkach mających taką samą szerokość na całej ich długości poleca się panom, którzy ponad wszystko cenią sobie tradycyjne rozwiązania. Takie jeansy mogą być noszone przez mężczyzn bez względu na sylwetkę. Dobrze wyglądają na panach szczupłych, jak i tych, którzy mają nieco więcej tłuszczyku. Panowie, którzy nie boją się zwracania uwagi innych mogą odważnie postawić na jeansy o kroju rurek. To spodnie bardzo silnie przylegające do ciała i podkreślające tym samym nogi. Są wygodne, co zawdzięczają często niemałemu dodatkowi elastanu. Trzeba jednak pamiętać, że są bardzo wymagające, jeśli chodzi o sylwetkę. Noszenie jeansów rurek zaleca się tylko tym mężczyznom, którzy mogą pochwalić się idealnie ukształtowanym ciałem. Nadmierne kilogramy zostaną bowiem niemiłosiernie obnażone przez spodnie tego typu. Ogromną popularnością cieszą się także jeansy męskie bootcut. Ten model to nogawki, które od wysokości kolan zaczynają się delikatnie rozszerzać ku dołowi. To model doskonały dla panów o każdym typie sylwetki - również tych, którzy właśnie walczą o zgubienie przynajmniej kilku kilogramów. W początkowym okresie swojego istnienia jeansy męskie były spodniami robotniczymi. Nosili je żeglarze, potem przybysze do Stanów Zjednoczonych, którzy decydowali się tu osiąść w nadziei na lepsze życie. Czasy te mamy już jednak dawno za sobą. Dzisiaj jeansy męskie to spodnie nowoczesne, modne i wygodne. Do tego są naprawdę trwałe i w doskonałym stanie mogą być noszone przez długi czas. Wielość modeli i kolorów do wyboru sprawia, że każdy miłośnik spodni tego rodzaju ma szansę znaleźć model dla siebie idealny. Jeansy to najprawdziwsza klasyka w najdoskonalszym wydaniu. To spodnie, które z pewnością jeszcze przez wiele lat nie wyjdą z mody i noszone będą przez kolejne pokolenia.

Jeansy męskie

  • Ubrania i dodatki Diesel. Kultowa marka w okazyjnych cenach!

    Ubrania i dodatki Diesel. Kultowa marka w okazyjnych cenach!

    Diesel to włoska marka, której założycielem jest Renzo Rosso. Ciekawostką jest fakt, że zaczął on szyć jeansy już w wieku 15 lat! Wtedy jednak nosił je sam lub oddawał znajomym. Niedługo później rozpoczął pracę w firmie Moltex, a dwa lata później wykupił w niej prawie połowę udziałów i zmienił jej...

    Ubrania i dodatki