Avanti24 / damskie / spódnice / długie spódnice na lato

Długie spódnice na lato

długie spódnice na lato

Długie spódnice na lato królują na deptakach i nadmorskich plażach. Zawsze wyglądają stylowo i wdzięcznie, uszyte z lekkich materiałów, kolorami pobudzają wyobraźnię i apetyt na letnią wyprawę w nieznane. Styl maxi nie wychodzi od lat z mody i nowe kolekcje różnych marek ciągle potrafią zaskoczyć nas czymś niby znanym, ale nagle w zupełnie nowej odsłonie.

Zaczyna się też czas wielkiego eksperymentowania, ponieważ naprawdę jest tutaj na to miejsce, a kiedy tylko przyjdą ciepłe miesiące, ilość możliwości jeszcze bardziej wzrośnie.Mówi się, że długie spódnice to ubiór klasyczny, elegancki. Jest to oczywiście prawda, ale tylko w pewnym sensie, ponieważ nie powinno się tego typu spódnic klasyfikować jako elementu czysto klasycznego. Wystarczy tylko spojrzeć na ofertę projektantów mody, by zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Bardzo łatwo jest bowiem odnaleźć długie spódnice będące przedłużonymi odpowiednikami spódnic znacznie krótszych z zeszłego roku. Czasami wydłużeniu uległy spódnice i sukienki średniej długości, takie w okolicach kolan, a czasami nawet wydłużeniu do pełnej długości ulegały sukienki mini. Można to trochę przekornie odczytać jako bardzo dobrą sytuację, ponieważ wszystkie topy i bluzki, które idealnie pasowały do spódnic z zeszłego roku, teraz też będą spisywały się znakomicie, kiedy weźmiemy je w zestaw ze spódnicami pełnej długości. Trzeba tu jednak na każdym momencie podkreślać, że w żaden sposób nie ucierpiała tutaj elegancja. Wręcz przeciwnie, ponieważ trochę rozszerzono jej definicję i teraz za eleganckie długie spódnice uchodzą nawet stroje prezentujące fasony teoretycznie przeznaczone na mniej eleganckie okazje, na przykład spódnice pomarszczone oraz te z bardzo odważnymi rozcięciami w nietypowych miejscach. Jest to kolejny element, który powinien nas bardzo cieszyć, ponieważ w ten sposób długie spódnice stały się bardziej uniwersalne i zachowując swoją zwiewność i lekkość pozwoliły nam wkroczyć na salony bez obaw o jakąś modową gafę. Długie spódnice na trochę cieplejsze dni także nie będą problemem. Lżejsze, zwiewne materiały stają się ponownie popularne, dzięki czemu można spokojnie znaleźć dla siebie coś, co połączy się z kapeluszem słomkowym i z sandałami. To jest właśnie najważniejsza spawa w całej kwestii długich spódnic. Jeśli wymyślimy sobie jakąś koncepcję stroju, niezależnie od tego, jaki to miałby być strój i na jaką okazję, na pewno znajdą się długie spódnice, które do tego pomysłu będą pasować. Warto jednak powstrzymywać się od zbyt wyrazistego wzornictwa, jakie kusi zwłaszcza w okolicach lata. Lepiej jest się zabawić z kolorami oraz ich odcieniami, a zrezygnować z jakichkolwiek pasków, grochów i zdecydowanie z kraty. Pamiętając jednak, że długie spódnice są w dużej mierze dosłownie i w przenośni przedłużeniem wielu trendów obecnych dla krótkich spódnic w minionym sezonie, nawet tego typu propozycje można znaleźć, jeśli tylko zachowamy umiar i tego typu spódnice będą zdecydowanie węższe od innych spódnic w ofertach projektantów mody.

Długie spódnice na lato

  • Długie spódnice na lato - kobiece fasony w wakacyjnej odsłonie

    Długie spódnice na lato - kobiece fasony w wakacyjnej odsłonie

    Uwielbiamy długie spódnice, szczególnie chętnie wybieramy je do stylizacji na sezon wiosenny i letni. Stawiamy wtedy na modele z lekkich, cienkich materiałów, które są najlepsze na ciepłe dni. Zobacz, jakie długie spódnice na lato wybrać. Odkryj najmodniejsze zdobienia i poznaj kilka sposobów na...

    Ubrania i dodatki