"Equinox" czyli "Równonoc": Netflix produkcja w stylu "Dark"? Przekonajmy się

"Equinox", a w polskiej wersji "Równonoc" - Netflix produkcja w stylu "Dark", czy może jednak to niesłuszna opinia? Zdania są podzielone.

Serial "Equinox", a w polskiej wersji "Równonoc" Nefliksa, wzbudza wiele kontrowersji wśród kinomaniaków. W sieci zawrzało już zaraz po zwiastunie tej produkcji. Wiele osób uważało, że będzie to duński odpowiednik serialu "Dark", który pobił rekordy popularności na popularnej platformie streamingowej. Uważamy, że tej oryginalnej opowieści o zagadkowym zniknięciu całej klasy licealistów w 1999 roku i konsekwencjach tego faktu po latach nie należy porównywać. 

"Equinox" – sezon 1 – to na pewno serial z "przeciągniętymi" historiami, ale nie oznacza, że nie warto go obejrzeć. Jest po prostu dla cierpliwych. W sieci są różne opinie. Jedni uważają, że to powieść ambitna, inni, że nieudana produkcja. Czy polecamy zatem "Equinox" od Netflix? Obejrzyjcie i sami oceńcie.

O czym jest serial "Equinox"? Netflix poruszył tu wiele wątków

Serial "Equinox" Netfliksa to opowieść pełna retrospekcji, wielowątkowa, w której przedstawione są historie z teraźniejszości i czasów przeszłych.

Jedna z bohaterek, Astrid (Danica Curcic), która jest dziennikarką radiową, po 21 latach dowiaduje się, że jedna z czterech ocalałych osób z tragicznego wypadku, w którym zginęła jej siostra Ida, także umiera, ale w tajemniczych okolicznościach. Ta wiadomość zmienia jej życie. Dziewczyna  rozpoczyna prywatne śledztwo, w wyniku którego dowiaduje się, że sama ma coś wspólnego ze sprawą. 

Astrid bardzo przeżyła śmierć siostry. Kiedy zginęła Ida, ona miała tylko 10 lat. Od tamtej pory zmagała się z traumą po jej stracie. Może dlatego tak szybko podejmuje decyzję, by po latach wrócić do dawnej sprawy, by w końcu ją rozwiązać i uwolnić się od nocnych koszmarów. W czasie śledztwa odkrywa jednak mroczne strony zaginięcia jej siostry i reszty licealistów. Dowiaduje się też, że z tego między innymi powodu rozstali się jej rodzice. 

'Równonoc', nowy duński serial Netfliksa. Czy wypełni lukę po 'Dark'?'Równonoc', nowy duński serial Netfliksa. Czy wypełni lukę po 'Dark'? Tine Harden / Netflix

"Równonoc" Netfliksa: Czy warto obejrzeć?

Choć to serial pełen wad, warto zrobić podejście do jego oglądania. W tę mroczną historię można się wciągnąć. Jej młodzi bohaterowie są też chwaleni za dobrą grę aktorską w "Equinox". Sezon 1 składa się z 6 odcinków, a wystąpili w nich, m.in: Karoline Hamm, Viola Martinsen, Fanny Leander Bornedal, August Carter. Role starszyzny odegrali, m.in. Lars Brygmann, Hanne Hedelund czy Alexandre Willaume.