Polskie filmy Netflix 2020: te produkcje obejrzysz w domowym zaciszu!

Jeszcze do niedawna na popularnej platformie Netflix trudno było znaleźć rodzime produkcje. Teraz polskie filmy Netflix 2020 wysypały się jak z worka tworząc pokaźną kolekcję! Tym razem skupimy się na najnowszych produkcjach, które z pewnością wpadną w twój gust. Sprawdź!

Polskie filmy Netflix 2020 - ,,W lesie dziś nie zaśnie nikt"

Polskie filmy Netflix 2020Polskie filmy Netflix 2020 Fot. Netflix

Ta produkcja to coś dla fanów kina gatunkowego rodem z najbardziej krwawych horrorów. Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach Internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało? Obejrzyj film już teraz!

Polskie filmy Netflix 2020 - ,,Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa"

Polskie filmy Netflix 2020Polskie filmy Netflix 2020 Fot. Netflix

Akcja filmu rozpoczyna się w latach 70. (gdy bohater jest jeszcze dzieckiem) i obejmuje kolejne dekady, aż do czasów współczesnych. W roli głównej występuje Marcin Kowalczyk znany z genialnej roli Magika w Jesteś Bogiem i Marcina w Hardkor Disco. Jest również laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w 2012 roku. Scenariusz Krzysztofa Gurecznego jest oparty na faktach i ukazuje autentyczną historię obsadzoną w gangsterskich realiach poprzednich dekad. To kino międzygatunkowe i bezkompromisowe!

Polskie filmy Netflix 2020 - ,,Erotica 2022"

Erotica 2022 to antologia filmowa stworzona przez pięć wyjątkowych polskich reżyserek: Olgę Chajdas, Annę Jadowską, Katarzynę Adamik, Jagodę Szelc oraz Annę Kazejak, które przeniosły na ekran historie napisane przez pięć uznanych polskich pisarek (odpowiednio): Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowskę i laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk. O czym jest film Erotica 2022? „W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności" - to tak w wielkim skrócie.

Polskie filmy Netflix 2020 - ,,Polot"

Produkcja Michała Wnuka przedstawia historię trzech przyjaciół, którzy postanawiają założyć własny biznes. Ojciec jednego z nich był instruktorem lotnictwa, który zaszczepił w synu miłość do przestworzy. Teraz rezolutny chłopak postanawia z pomocą przyjaciół skonstruować innowacyjny sterowiec. Czy realizacja ambitnego planu się powiedzie, czy bohaterowie potkną się o liczne kłody, które pod nogi rzuca im nieprzychylny system? Tego dowiesz się oglądając film. A na ekranie zobaczysz Macieja Musiałowskiego, Andrzeja Konopkę, Tomasza Włosoka, Polę Błasik, czy Eryka Kulma Jr.