,,Barbarzyńcy" Netflix - serial historyczny, który przeniesie cię do Lasu Teutoburskiego w 9 roku n.e.

Ponad miesiąc temu premierę miał nowy serial historyczny ,,Barbarzyńcy" Netflix. Jest to niemiecka produkcja dla miłośników historii podbojów Cesarstwa Rzymskiego. Przedstawia bitwę wciągniętych w zasadzkę trzech legionów rzymskich dowodzonych przez Publiusza Kwinktyliusza Warusa z plemionami germańskimi pod wodzą Arminiusza. Czy serial trafi w twój gust? Obejrzyj go już teraz!

,,Barbarzyńcy" Netflix - fabuła

,,Barbarzyńcy' Netflix,,Barbarzyńcy' Netflix Fot. Netflix

Nowy serial Barbarzyńcy Netflix opowiada o mobilizacji i reprezentuje skalę konfliktu z perspektywy trójki przyjaciół z dzieciństwa. Córka księcia Cherusków, Thusnelda (Jeanne Goursaud) i prosty wojownik Folkwin (David Schütter) są potajemnie parą. Ale wkrótce staną przed innym wyzwaniem: rzymscy okupanci pod rządami gubernatora Varusa (Gaetano Aronica) wymuszają dotkliwe daniny od plemion germańskich, które są zbyt wrogo do siebie nastawione, aby się wspólnie bronić. Thusnelda i Folkwin postanawiają działać na własną rękę i poniżyć imperium w brawurowym akcie nocy i mgły. Aby pomścić ten atak, rzymski namiestnik wysyła swojego przybranego syna. Ale młody oficer rzymski (Laurence Rupp) ma tajemnicę, która łączy go ściśle z Thusneldą i Folkwinem – młody człowiek będzie musiał wybrać jedną stronę – i zdradzić drugą. Fabuła przedstawia masakrę w Lesie Teutoburskim – jedną z najbardziej osławionych rzymskich bitew, kiedy to germańskie plemiona wycięły w pień trzy legiony Imperium.

,,Barbarzyńcy" Netflix - obsada

Co sprawia, że serial Barbarzyńcy Netflix jest tak ciekawie wyreżyserowany i stworzony? Głównie to, że jego twórcami są: reżyser Wikingów Steve Saint Ledger oraz Barbara Eder (znana z Thank You for Bombing, Inside America). Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w skład obsady wchodzą między innymi: David Schutter (Aniołki Charliego), Laurence Rupp (Mission: Impossible – Rogue Nation), Bernhard Schutz (Sense8), Bence Ferenczi, Tibor Milos Krisko i wiele innych ciekawych twarzy.

,,Barbarzyńcy" Netflix - sezon 2.

Mimo, że serial Barbarzyńcy Netflix dopiero co ujrzał światło dzienne, popularna platforma streamingowa już potwierdziła jego kontynuację w kilkusekundowym filmiku. ,,Przecież całej tej historii nie dało się zmieścić w jednym sezonie. Serial Barbarzyńcy powróci." - takie informacje możemy wyczytać z posta w social mediach. Na tę chwilę konkretna data nie jest znana. Na pewno wrócimy z updatem!

Więcej o: