'The Crown' 4 sezon: Czym Netflix zaskoczył fanów serialu?

Na platformie Netflix właśnie odbyła się premiera serialu "The Crown". W 4. sezonie pojawiła się księżna Diana, którą fenomenalnie zagrała Emma Corrin. Tę historię znają wszyscy, jednak twórcy produkcji naprawdę zaskakują!

Na platformie streamingowej Netflix pojawił się wreszcie długo wyczekiwany 4. sezonu "The Crown". W rolę Diany Spencer wcieliła się Emma Corrin, którą docenili nie tylko fani rodziny królewskiej, ale także krytycy filmowi. Margaret Thatcher zagrała Gillian Anderson. Ta charyzmatyczna aktorka także udowodniła, że żadnej roli się nie boi!

Obsada pozostałych ról "The Crown" 4. sezonu

W 4.sezonie "The Crown" wystąpiła też Helena Bonham Carter, jako księżniczka Małgorzata. Księcia Filipa zagrał Tobias Menzies, a Karola – Josh O'Connor. Na ekranie możemy zobaczyć również Erin Doherty, jako księżniczkę Anna, Emerald Fennel (Camilla Parker Bowles) czy Marion Bailey (królowa matka). W rolę lady Fermoy wcieliła się Georgie Glen, księcia Andrzeja – Tom Byrne, Edwarda – Angue Imrie, a lordem Mountbatten został Charles Dance

"The Crown" 4. sezon: odcinki 

Kadr z 4. sezonu serialu Netfliksa 'The Crown'Kadr z 4. sezonu serialu Netfliksa 'The Crown' Mat. pras. Netflix/Des Willie

 "The Crown" 4. sezonu liczy 10 odcinków, podobnie z resztą jak poprzednie serie. O czym jest 4. sezon "The Crown"? Królowa Elżbieta i inni członkowie brytyjskiego rodu szukają dobrej kandydatki na żonę dla księcia Karola, który ma być następcą tronu. On jednak wdaje się w romans z młodą Dianą Spencer, co nie spodoba się wszystkim. Poznamy też lepiej pierwszą w historii Wielkiej Brytanii kobietę premier – Margaret Thatcher, którą zagrała Gillian Anderson, a także jej stosunki z królową Elżbietą, które nie należała do najlepszych po tym, jak angażuje monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny. To doprowadziło również do narodowych spięć we Wspólnocie Narodów.

 

Premiera serialu "The Crown" 4. sezon odbyła się 15 listopada i już bije wszelkie rekordy popularności na Netflix.