Królowa Letizia okazała wsparcie Ukrainie. Jak? Wszystko dzięki modzie

Królowa Letizia pojawiła się na jednym z oficjalnych spotkań w Wyszywance. W ten subtelny, acz oczywisty sposób wyraziła wsparcie dla mieszkańców Ukrainy, którzy nieustannie walczą o wolność i spokój.

Królowa Letizia w Wyszywance

Wyszywanka to haftowana koszula, którą noszą zarówno mieszkańcy Ukrainy, jak i Białorusi. Bogato zdobione modele stały się nieodłącznym elementem kultury i tradycji obu państw. Ostatnio w takim modelu pojawiła się hiszpańska królowa Letizia, która wyraziła w ten sposób swoje wsparcie walczącym o wolność naszym sąsiadom ze wschodu. Monarchini zdecydowała się na biały model z wiązaniem przy dekolcie, ozdobiony charakterystycznym dla Ukrainy haftem. Całość uzupełniła czarnymi spodniami z wysokim stanem. Talię podkreślił skórzany pasek z kwadratową klamrą.

 

Wsparcie dla Ukrainy od europejskich rodzin królewskich

Według protokołu, rodziny królewskie powinny zachować neutralność. Właśnie dlatego nie wyrażają swoich politycznych przekonań. Ostatnio regułę tę postanowiła złamać księżna Kate i książę William, którzy w mediach społecznościowych okazali wsparcie mieszkańcom Ukrainy. Teraz królowa Letizia postanowiła wesprzeć Ukrainę. Żona króla Filipa dzięki swoim modowym wyborom, zdradziła, że również nie przechodzi obojętnie wobec sytuacji na wschodzie.

 

Zobacz też: najmodniejsze bluzki na wiosnę 2022.

Więcej o:
Copyright © Agora SA