HM ogłosiło globalną współpracę z ikoną mody - Iris Apfel. Wiemy kiedy kolekcja trafi do sprzedaży

Iris Apfel od dziesięcioleci dostarcza inspiracji miłośnikom mody z całego świata. Kolekcja dla H&M będzie hołdem dla wyjątkowego stylu amerykańskiej legendy. Nie możemy się doczekać!

Najsłynniejsza 100-latka w branży łączy siły z popularną sieciówką 

Iris Apfel jest historykiem sztuki, dekoratorką wnętrz, projektantką mody i niezaprzeczalną ikoną stylu. Słynie z odważnych wyborów modowych. Jest mistrzynią łączenia wzorów, faktur i form. Od lat pozostaje wierna swoim przekonaniom - czerpie inspiracje z miejsc, ludzi i wszystkiego, co ją otacza.

H&M zainteresowało się współpracą z Iris Apfel ze względu na jej ekscentryczny styl i ogromny wpływ na społeczność modową. Od wieku inspiruje ona ludzi do tworzenia, celebrowania i akceptowania własnego stylu. Jej kolorowe stroje i odważne dodatki podkreślają jej osobowość.

Iris uosabia osobisty styl – styl, który jest jednocześnie pięknie ekstrawagancki i eklektyczny, a także całkowicie ponadczasowy. Pokazuje, na czym polega moda – to sposób na wyrażenie siebie, kim jesteś lub chcesz być i jednocześnie dobra zabawa – prawdziwa inspiratorka!

- mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor w H&M

Iris ApfelIris Apfel fot. materiały prasowe

Kolekcja Iris Apfel x H&M - czym nas zaskoczy?

Kolekcja Iris Apfel x H&M będzie zawierać asortyment przeznaczony dla każdego. W kolekcji znajdą się ubrania i akcesoria - wszystkie stworzone w duchu odważnego i niepowtarzalnego stylu projektantki. W propozycjach znajdziemy przede wszystkim garnitury w kwiaty, warstwowe sukienki z falbanami, które wyróżniać będą mieszanki faktur, wzorów i krojów. Dopełnieniem kolekcji będzie linia biżuterii i akcesoriów, przy tworzeniu której czerpano inspiracje z miłości Apfel do masywnych dodatków. Akcesoria będą inspirowane motywami roślin i zwierząt. 

Wszystkie materiały użyte w kolekcji będą pochodzić z recyklingu lub z bardziej zrównoważonych źródeł, a każda część garderoby i akcesoriów zostanie wykonana z myślą o obiegu zamkniętym.

Kolekcja pojawi się wybranych sklepach H&M oraz online na początku 2022 roku.

 

Więcej o: