PINKO i Patrick McDowell łączą siły i prezentują pełną różnorodności kolekcję inspirowaną baletem

Brytyjski projektant mody zorientowany na zrównoważony rozwój, Patrick McDowell, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję we współpracy z PINKO, podkreślając różnorodność i integracje w modzie.

Ramię w ramię – REIMAGINE PINKO X Patrick McDowell

McDowell, który jest laureatem nagrody British Fashion Council’s NEWGEN, słynie z tworzenia unikalnych i zrównoważonych kolekcji, które łączą nowoczesną estetykę z tradycyjnymi technikami krawieckimi. Jego najnowsza współpraca z PINKO, włoską marką modową słynącą z projektowania ubrań dla kobiet o różnych rozmiarach i sylwetkach, jest wyrazem jego zaangażowania w promowanie różnorodności i integracji w branży modowej.

Kolekcja inspirowana baletem

Kolekcja "City Dancer", inspirowana jest światem baletu i celebruje różnorodność ludzkich form i ekspresji. McDowell wykorzystał w niej szereg materiałów, takich jak organiczna bawełna i certyfikowane materiały z recyklingu, aby podkreślić swój etos zrównoważonego rozwoju.

Współpraca z PINKO była dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Marka ta od dawna jest pionierem w dziedzinie różnorodności i integracji, a ja jestem dumny, że mogę współpracować z nimi nad stworzeniem kolekcji, która celebruje piękno wszystkich form ludzkich.

- powiedział McDowell.

City Dancer" to kolekcja, która odzwierciedla moje wartości i pasję do mody zrównoważonej i integracyjnej" - dodał McDowell. "Chcę, aby ta kolekcja inspirowała innych do myślenia o tym, jak możemy tworzyć modę, która jest zarówno piękna, jak i przyjazna dla środowiska.

Patrick odzwierciedla to poprzez włączenie różnych stylów, pierwszych modeli plus-size i męskich w kampaniach Pinko, a także wybór materiałów zrównoważonych i produkcję w ograniczonych ilościach.

Kolekcja inspirowana baletemKolekcja inspirowana baletem fot. materiały prasowe PINKO

Osobista wizja projektanta dla PINKO 

Klip kampanijny dla kolekcji opisuje podróż kreatywnej dyrektor PINKO, od jej wczesnych dni jako dziecka tancerza do współpracy z Patrickiem w tworzeniu tej kolekcji. Kampania przedstawia tancerzy wszystkich rozmiarów, płci i różnych stylów tanecznych, pokazując jej silne powiązania z nadrzędną wiadomością kolekcji. Jak zawsze Patrick podchodzi do swoich kolekcji z głęboko osobistej narracji rodzinnej i zagłębia się w historię Cateriny Negry, Dyrektor Kreatywnej marki, aby ułożyć wszystkie elementy w jedną całość.

Patrick wykorzystuje materiały vintage, znalezione w magazynie wraz z certyfikowanymi materiałami z recyklingu i zrównoważonego rozwoju, nadając im nowe życie. Efektem końcowym jest kolekcja, która uosabia zarówno młodzieńczą urokliwość, jak i wyrafinowaną elegancję. Charakterystycznym elementem kolekcji jest motyw wstążki, który nawiązuje do elegancji baletu, jednej z najbardziej klasycznych i artystycznych form tańca w historii ludzkości. Ten motyw zdobi zarówno kobiece przezroczyste body, jak i ustrukturyzowane bomberki, zacierają granice między płciami i tożsamościami.

Osobista wizja projektanta dla PINKOOsobista wizja projektanta dla PINKO fot. materiały prasowe PINKO

Osobista wizja projektanta dla PINKOOsobista wizja projektanta dla PINKO fot. materiały prasowe PINKO

Copyright © Agora SA