Absolut Repair Molecular od L'Oréal Professionnel Paris. Te produkty redukują 2 lata uszkodzeń już po jednym użyciu!

L'Oréal Professionnel Paris prezentuje nowość - gamę Absolut Repair Molecular. To innowacja w dziedzinie pielęgnacji włosów, która została stworzona we współpracy z naukowcami i specjalistami w zakresie budowy włosów. W efekcie powstały kosmetyki, które oferują odbudowę struktury molekularnej włosów i tym samym naprawiają 2 lata uszkodzeń przy jednym użyciu! Absolut Repair Molecular to widoczna transformacja włosów oraz przywrócenie im siły, elastyczności i sprężystości.

Od kilku lat temat włosów jest coraz częściej poruszany w mediach społecznościowych. Platformy takie jak Instagram, TikTok czy YouTube stały się głównym źródłem wiedzy na temat pielęgnacji włosów, oferując dostęp do niezliczonych tutoriali, wskazówek i trendów. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że obecnie każda kobieta jest w pewnym sensie ekspertką od swoich włosów, co jest naprawdę imponujące. Dostępność tak dużej ilości informacji prowadzi jednak do pojawiania się coraz bardziej precyzyjnych i konkretnych wątpliwości związanych z tematem włosów.

L’Oréal Professionnel Paris dostrzegł, że wątpliwości te prowadzą do powstawania coraz wyższych oczekiwań wobec produktów do pielęgnacji włosów. Obecnie nie chodzi już o "ukrycie" uszkodzeń włosów, ale o ich odbudowę. Aby to osiągnąć, marka podeszła do pielęgnacji włosów tak jak do pielęgnacji skóry i skoncentrowała się na najgłębiej położonej strukturze – molekułach. To właśnie dlatego podjęto współpracę z profesjonalistami z Brazylii, Francji i Stanów Zjednoczonych, którzy połączyli siły z zespołem naukowców marki, aby stworzyć gamę produktów Absolut Repair Molecular.

Absolut Repair MolecularAbsolut Repair Molecular Fot. L'Oréal Profesionnel Paris

Nowa walka o odbudowę włosów odbywa się na poziomie peptydów

Kiedy włosy są uszkodzone, ich struktura molekularna złożona z peptydów zostaje naruszona. Peptydy to kombinacja wielu aminokwasów, połączonych tzw. "wiązaniami peptydowymi". Każdorazowe uszkodzenie tych łańcuchów ma negatywny wpływ na kondycję włosa. Zatem jeśli chcemy odwrócić uszkodzenia, nie wystarczy tylko uzupełnić peptydy. Na czym polega problem? Komponenty peptydów są zbyt duże, aby można było wprowadzić je z powrotem do włókien włosów.

Przełomowe odkrycie

L’Oréal Profesionnel Paris dokonał przełomowego odkrycia w tym zakresie – rozdzielono cząsteczki peptydów, aby umożliwić ich komponentom wnikanie oddzielnie do włókna włosa. Podstawą gamy produktów jest ultra-skoncentrowane połączenie 5 aminokwasów oraz komponenty peptydów w ilości do 2%, a w przypadku Koncentratu do 3%. Składniki te działają kompleksowo: uzupełniają utracone aminokwasy oraz regenerują i odbudowują strukturę molekularną. Teraz możliwe jest naprawienie 2 lata uszkodzeń przy jednym użyciu.

Gama produktów Absolut Repair Molecular to 4 produkty, z czego 3 przeznaczone są do użytku w domuszampon, serum do spłukiwania i maska bez spłukiwania. Szampon to intensywnie pielęgnujący kosmetyk o kremowej konsystencji, który oczyszcza, wzmacnia i regeneruje włókna włosów i rozpieszcza zmysły swoim zapachem. Jego formuła charakteryzuje się przyjemną konsystencją, oczyszcza włosy, ułatwia ich rozczesywanie i zapewnia niezrównaną pielęgnację. Włosy są silniejsze i odżywione oraz bardziej elastyczne i sprężyste. Serum to z kolei dawka czystej siły, która odbudowuje strukturę molekularną włosów i wyróżnią się doskonale rozprowadzającą się konsystencją. Po jego zastosowaniu włosy przechodzą natychmiastową, widoczną transformację – zyskują znacznie więcej połysku i wygładzenia. Ostatni w gamie produkt do uwzględnienia przy domowej pielęgnacji to maska bez spłukiwania, która ma bardzo delikatną, kremową i szybko wchłaniającą się formułę. Wzmacnia i chroni włosy, a poza tym zapada w pamięć dzięki nucie zapachowej z bergamotką i drzewem sandałowym.

Nowa seria kosmetyków od L’Oréal Professionnel Paris to pierwsza gama produktów do pielęgnacji włosów, która odbudowuje i regeneruje strukturę molekularną włosów. To efekt badań, które skupiały się nie na naprawie włosów na powierzchni, a odwróceniu uszkodzeń wewnątrz najgłębszej struktury włosa. Dzięki takiemu podejściu udało się opracować skuteczną, potwierdzoną naukowo pielęgnację, nawet w przypadku najbardziej uszkodzonych włosów. Stosuj ją, by cieszyć się sprężystymi, elastycznymi i mocnymi włosami!