Jak sprać żółte plamy z potu? Wystarczy ci ten owoc i trochę wody. Znikną jak ręką odjął

Masz elegancką, białą bluzkę, chcesz ją założyć, ale widzisz żółte plamy z potu? Nie martw się, na spranie tych zabrudzeń jest wiele metod. Większość potrzebnych składników znajdziesz w kuchni.

Żółte plamy z potu na białych ubraniach

Białe ubrania, szczególnie koszule, są uniwersalne, ponadczasowe i eleganckie. Niestety czasem można zauważyć, że pod pachami tworzą się żółte plamy z potu. Zwykłe pranie w pralce nie rozwiązuje problemu i nie spiera tych zabrudzeń. Na szczęście to nie oznacza, że trzeba te ubrania wyrzucić! Jak usunąć te plamy? Istnieje kilka sposobów, które są tanie i proste! 

Jak usunąć żółte plamy z potu z białej koszuli? Pójdź do kuchni i weź ten owoc

Zabrudzenia z potu można usunąć za pomocą domowych sposobów. Tam, gdzie proszki do prania nie dadzą rady, z pomocą przychodzą naturalne wybielacze. To tanie metody, które kosztują grosze, a potrzebne składniki znajdziesz w kuchni.

Żółte plamy z potu można usunąć za pomocą soku z cytryny. Wystarczy wymieszać go w równej proporcji z wodą, np. 4 łyżki soku z cytryny i tyle samo zwykłej wody. Taką mieszanką natrzyj fragmenty ubrania pod pachami, które są zabrudzone. Roztwór pozostaw na materiale na kilkanaście minut. Następnie bluzkę, koszulę lub inne ubranie włóż do pralki i wypierz zgodnie z zaleceniami z metki.

żółte plamy na białych ubraniachżółte plamy na białych ubraniach fot. pexels.com

Domowe sposoby na żółte plamy od potu: soda oczyszczona

Miłośnicy ekologicznych metod usuwania plam i czyszczenia różnych powierzchni na pewno dobrze znają się z sodą oczyszczoną. Ten biały proszek, który służy nam w kuchni, jest też idealnym wybielaczem.

sposoby na żółte plamy od potusposoby na żółte plamy od potu fot. unsplash.com

Jak usunąć żółte plamy z potu pod pachami za pomocą właśnie sody oczyszczonej? 4 łyżki tego proszku wsyp do szklanki wody i dobrze wymieszaj. Następnie nałóż na zabrudzenia, delikatnie wetrzyj, pozostaw na godzinę. Kolejny krok to wypranie ubrania jak zawsze, najlepiej w proszku do bielu.

Zabrudzenia z potu. Pomoże też ocet

Ocet to kolejny, uniwersalny produkt z kuchni, który jest cenionym, ekologicznym środkiem czyszczącym. Pomoże nam również w usunięciu żółtych plam z potu. Co ciekawe, może on je także zabezpieczyć przed ponownym tego typu zabrudzeniem! Ocet spirytusowy nałóż na miejsca pod pachami białej koszuli lub bluzki. Nie musisz go w żaden sposób rozcieńczać ani mieszać z wodą. Odczekaj ok. 15 minut i wypierz ubranie jak zwykle. 

Czytaj też: Weź skarpetę i zawiń w nią włosy. Rano obudzisz się z lokami piękniejszymi niż po wizycie u fryzjera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.