Jak spakować się na wakacyjny wyjazd? Oto kilka przydatnych trików, które pozwolą na sprytne zorganizowanie walizki [test]

Wymarzony urlop już za parę dni, a ty zastanawiasz się, co spakować do walizki? To słuszny trop, lecz oprócz oczywistej listy potrzebnych na wakacjach rzeczy, warto mieć pod ręką kilka sprawdzonych trików, by wiedzieć, jak umieścić je w bagażu w przemyślany sposób. Tym sposobem zaoszczędzisz miejsce oraz czas, który potrzebny jest na wypakowanie ubrań, butów i dodatków na miejscu oraz powtórne ich spakowanie w drogę powrotną.

Pakowanie jest dla mnie zawsze stresującym momentem. Czy na pewno zabiorę wszystkie potrzebne rzeczy? Jak poukładam je w walizce? Czy wszystko się zmieści i nie przekroczę limitu kilogramów? Przy okazji krótkiego wypadu za granicę postanowiłam sprawdzić kilka trików, by tym razem oszczędzić sobie stresu i wykorzystać maksymalnie dostępną w walizce przestrzeń. Zastosowałam te sposoby:

Rolowanie zamiast składania

Zawsze podchodziłam do tej metody sceptycznie, ale okazuje się, że rolowanie ubrań zdecydowanie zmniejsza ich objętość i pozwala na wygodniejsze układanie ich w walizce. Co ważne, w rolki można powkładać delikatne elementy stylizacji, takie jak kolczyki czy okulary w pokrowcu.

Najpotrzebniejsze rzeczy na wierzchu

To sposób, za który dziękuję sobie samej, kiedy zmęczona przyjeżdżam do hotelu po długiej podróży. Kosmetyki i piżamę układam zawsze na wierzchu walizki, by z łatwością wyjąć je jako pierwsze. To również wygodna metody, kiedy jesteśmy w dłuższej podróży i musimy się przebrać. 

Jak spakować się na wakacyjny wyjazd?Jak spakować się na wakacyjny wyjazd? Fot. archiwum prywatne

Największe i najcięższe rzeczy na spód

Dzięki tej zasadzie okazało się, że bagaż jest dobrze wyważony i mam w nim wszystko to, co na pewno będzie mi potrzebne. Najcięższymi elementami wakacyjnych stylizacji są zdecydowanie buty, więc pakując je jako pierwsze wiem, że mam te, które naprawdę będą mi potrzebne i mogę ewentualnie odjąć coś z rzeczy mniej istotnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Woreczki segregujące

By jeszcze wygodniej i efektywniej spakować rzeczy na wyjazd zwykle używam worków i organizerów, które segregują wszystko tematycznie. Do jednego wkładam spodnie, do drugiego bluzki i topy, a kolejny to miejsce na bieliznę i kostiumy kąpielowe.

Walizki PUCCINI z serii Marbella

Pakowanie staje się o wiele przyjemniejsze, kiedy nasz bagaż to świetny dodatek do wakacyjnego looku. Moja letnia garderoba na kilkudniowy wyjazd zmieściła się do walizki PUCCINI z serii Marbella - najnowsza kolekcji bagażu marki, która zachwyca kolorami,  estetyką i najwyższą jakością. Testowanie tych walizek to prawdziwa przyjemność!

Walizki z serii Marbella zostały wykonane z wytrzymałego polipropylenu, który zapewnia nie tylko niską wagę bagażu, ale także odporność na uszkodzenia i zarysowania. Dużym plusem jest również ich waga - walizka kabinowa waży jedynie 2,2 kg, walizka średnia 3,1 kg, natomiast duża 4 kg, więc oszczędzamy sporo cennych kilogramów w przypadku bagażu podręcznego i rejestrowanego.

Jak spakować się na wakacyjny wyjazd?Jak spakować się na wakacyjny wyjazd? Fot. archiwum prywatne

Moje odczucia? Zapakowaną walizkę prowadzi się łatwo i wygodnie, teleskopowa rączka pewnie leży w dłoni i co ważne, walizki wyposażone są w zamek, który pozwala na otwarcie jej przez służby pracujące na lotnisku bez uszkadzania całego mechanizmu. Walizki PUCCINI z kolekcji Marbella to świetni (i stylowi!) towarzysze wakacyjnych wypraw.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.