Te kosmetyki marki Vichy pomogą zatrzymać proces starzenia się skóry! Serum na noc z retinolem wygładzi zmarszczki

Na kwietniowym spotkaniu zorganizowanym przez markę Vichy miałyśmy okazje poznać odpowiedzi na pytania, które często zadają sobie kobiety podczas pielęgnacji w domu. Jak opóźnić starzenie się skóry, jak wygląda pielęgnacja ekspertów dbania o cerę, oraz jakich składników szukać w recepturach kosmetyków, by efekty było widać gołym okiem.

Jak spowolnić starzenie się skóry?

Wygląd skóry w przyszłości zależy od tego, jak o nią dbamy dzisiaj. Jej pielęgnacja była przewodnim tematem eventu zorganizowanego  przez markę Vichy, jedną z najbardziej znanych marek dermokosmetycznych na świecie. W panelu dyskusyjnym VICHY TALK wzięli udział: dr n. med. Agnes Frankel, ekspert naukowy marki Vichy Aleksandra Migda oraz influencerki Klaudia Owczarek i Agnieszka Wolszczyk, znana w sieci jako Ciocia Liestyle.

Na temat pielęgnacji anti-aging wciąż panuje wiele mitów, na przykład taki, że kuracje przeciwstarzeniowe są przeznaczone tylko dla kobiet w wieku dojrzałym. Dziś wiemy, że warto je wprowadzić po 25. roku życia, ponieważ już wtedy zaczyna ubywać kolagenu w skórze. Aby pielęgnacja była skuteczna, musi być praktykowana regularnie, każdego dnia. Kluczowy jest dobór preparatów. Najlepsze efekty dają dermokosmetyki, które mają naukowo potwierdzone działanie. Takie właśnie są te znajdujące się w gamie LIFTACTIV marki Vichy i jej nowość: RETINOL SPECIALIST SERUM NA NOC – serum o udowodnionej skuteczności przeciw głębokim zmarszczkom i utracie jędrności. Zostało ono przetestowane podczas ponad 5000 aplikacji na różnych fototypach skóry.

Trzystopniowa rutyna przeciwzmarszczkowa Vichy Liftactiv 

Vichy Liftactiv Retinol Specialist Serum na noc zawiera aż 0,2% czystego retinolu, a jego działanie wzmocnione jest przez frakcje probiotyczne i biopeptydy stymulujące syntezę kolagenu. Zastosowana w serum opatentowana technologia RetinolGuard zapewnia stabilność retinolu w formule o najwyższej skuteczności działania. Już po pierwszym zastosowaniu skóra jest dużo bardziej sprężysta, z czasem wszystkie rodzaje zmarszczek są zredukowane u 100% kobiet. Uwaga: ze względu na silne działanie retinolu zaleca się zaczynać od aplikacji raz, dwa razy w tygodniu, powoli przyzwyczajając skórę do jego działania.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist to krem na dzień z ulepszoną formułą. Jest inspirowany nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej. Zawiera trzy razy większą ilość kolagenowych peptydów przyśpieszających produkcję kolagenu w skórze, niacynamid i witaminę C. Stosowanie kremu skutecznie spowalnia utratę kolagenu w skórze, przywracając jędrność, redukując zmarszczki i wyrównując koloryt skóry

Vichy Capital Soleil UV AGE DAILY SPF50+ to fluid przeciw fotostarzeniu się skóry. Dzięki zawartości wody wulkanicznej Vichy, ale też: frakcji probiotycznych, peptydów oraz niacynamidu działa przeciwzmarszczkowo, przeciw przebarwieniom i stresowi oksydacyjnemu spowodowanemu przez promienie UV oraz zanieczyszczenie powietrza. Zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Zastosowano w nim opatentowaną technologię filtrów przeciwsłonecznych NETLOCK.

Więcej o: