Wiosna w Sense Dubai. Poznaj Najmah, Layl i Sahar - nowe kompozycje zapachowe marki

Jak działa zmysł węchu i dlaczego jest tak ważny w kulturze bliskowschodniej? O mocy zapachów przekonała się Nina Kowalewska-Motlik, założycielka perfumerii Sense Dubai. Podczas licznych podróży do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zainspirowana jakością oferowanych tam perfum i olejków, postanowiła przekuć swój zachwyt w biznes. Z powodzeniem prowadzi od 9 lat perfumerię Sense Dubai, która zaprasza do poznania trzech nowych autorskich zapachów.

Najmah

NajmahNajmah Fot. materiały prasowe Sense Dubai

Nuty głowy: brzoskwinia, morela, cynamon, goździk, gałka muszkatołowa

Nuty serca: jaśmin, róża, peonia

Nuty bazy: tonka, wanilia, karmel, piżmo

Brzoskwinie i morele świetnie łączą się z cynamonem i gałką muszkatołową nie tylko w kuchni. To bardzo deserowe otwarcie wprowadza tu w klimat kompozycji. Odrobina metalicznych goździków podkręca całość.

Trio róży, kremowego jaśminu i delikatnej peonii wypełnia serce Najmah. Nuty łączące się z kobiecością roztaczają swoją aurę. Bezpretensjonalnie i radośnie. Ta faza podnosi też kompozycję. Nadaje przestrzeni.

Po jakimś czasie pojawiają się nuty gourmand. Wanilia oraz migdałowa tonka dają uczucie ciepła i otaczają puchatą sferą. Karmel czyni zapach smakowitym jeszcze intensywniej, podczas gdy piżmowe akordy wieńczą całość zmysłowym muśnięciem.

Layl

LaylLayl Fot. materiały prasowe Sense Dubai

Nuty głowy: magnolia, zielone liście, cytryna, zielone jabłko, melon, śliwka, czerwone jagody

Nuty serca: goździki, czerwone róże, majowa róża, geranium, neroli, ylang-ylang

Nuty bazy: drewno sandałowe, sosna, nuty żywiczne, labdanum, dyfuzyjne i owocowe piżmo, olibanum

Pierwsze nuty to uwertura owoców i magnolii.Kwaśne jabłko, słodki i wodny melon, konfiturowa śliwka oraz leśne jagody są apetyczne.Magnolia wprowadza kobiecy i delikatny element.Zapach ewoluuje w zdecydowanie cięższe rejony. Cały czas eksplorując głównie nuty kwiatowe, ale podbite przyprawami, zapach rozwija się. Róża pojawia się i wiedzie prym. Jest gęsta, dojrzała.

Otoczona miodowym ylang-ylang i kremowym neroli oraz wytrawnym geranium prezentuje się wyjątkowo oryginalnie.  Metaliczne goździki wnoszą trochę ostrości, nie tłumiąc kwiatowego charakteru LAYL.Bezsprzecznie to zapach floralny. Subtelne akordy piżmowe świetnie zgrywają się z kwiatowością.   

Dopiero po wielu godzinach pojawia się drzewny aspekt w postaci kremowego sandałowca i wytrawnego akordu iglaków, a konkretnie sosny.  Nuty drzewne otaczją kwiatowy rdzeń. Dodatkowo akordy rozgrzewających żywic i dymnego labdanum przemycają nutę mroku.. 

Sahar

SaharSahar Fot. materiały prasowe Sense Dubai

Nuty głowy: kminek, tymianek, czarny pieprz, różowy pieprz, skórka cytryny, cynamon

Nuty serca: drewno cedrowe, wetyweria, olibanum

Nuty bazy: cedr atlaski, płynny bursztyn, drewno kaszmirowe, labdanum, bursztynowe piżmo

Sahar otwiera się wytrawnym podmuchem ostrych przypraw. Świdrujący czarny pieprz i kminek są bardzo intensywne, a cynamon czyni zapach prawie pylistym. Odrobina owocowego różowego pieprzu i kwaśno-gorzka skórka cytryny wprowadzają lekko musujący niuans.

Filar zapachu to olibanum. Ciężka żywica roztacza swój majestat. Akord dymu, tlącego się drewna rozprzestrzenia się. Kompozycja zmierza w coraz wytrawniejsze rejony.Rześki i goryczkowy cedr podbity chłodną wetywerią przynosi delikatną dawkę chłodniejszych nut. Jednak rozżarzone olibanum rządzi niepodzielnie. 

Dalsza faza zapachu przynosi intensyfikację ciepłych akordów. Żywiczne nuty bursztynu i drzewo kaszmirowe wprowadzają kojące aromaty. Kadzidlany klimat utrzymuje się do końca. Labdanum swą gęstością wręcz obezwładnia. Zapach przywołuje na myśl słońce zachodzące za horyzontem bezkresnej pustyni. Ciemny pomarańcz przechodzący w mroczny karmazyn. Sahar świetnie rozwija się na skórze. 

Perfumeria Sense Dubai

Nina Kowalewska - MotlikNina Kowalewska - Motlik Fot. materiały prasowe Sense Dubai

Sense Dubai to niszowa marka perfum stworzona przez Ninę Kowalewską - Motlik,  która z miłości do Dubaju stworzyła swoją autorską linię perfum dobierając pełne spektrum nut: od zmysłowych, ciężkich, pachnących piżmem, żywicą i przyprawami, po delikatne kwiatowe i owocowe. Do tej pory powstało 26 niepowtarzalnych zapachów, a kolekcja nadal rośnie. Wkrocz do świata zapachu, odwiedzając salon marki Sense Dubai w Warszawie lub robiąc zakupy online. 

Więcej o: