Kultowa "gazette dress" sprzedana za rekordową kwotę! Rozsławiła ją Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście"

Sukienka vintage z 2000 roku, którą rozsławiła Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" sprzedana. Cena modelu z metką domu mody Dior przekroczyła najśmielsze oczekiwania sprzedawców. Warta swojej ceny?

Kultowa "gazette dress" Carrie Bradshaw sprzedana! Znany dom aukcyjny Bonhams, który zajmuje się sprzedażą luksusowych produktów, właśnie zgarnął za nią 15 300 euro, czyli prawie 72 tys. złotych. Na aukcję trafił model w rozmiarze 38 i przewidywano, że zostanie sprzedany za ok. 800 do 1000 euro. Kreację z motywem czarno-białych gazet zaprojektował dla Diora John Galliano. Produkt pochodził z kolekcji gotowej do noszenia na jesień-zimę 2000/2001.

Sukienka Dior / Screen BonhamsSukienka Dior / Screen Bonhams Fot. Instagram @carriebradshaws_outfit / Screen aukcji Bonhams

W jednym z odcinków "Seksu w wielkim mieście" oraz później także w pełnometrażowym filmie właśnie w takim modelu zaprezentowała się Carrie Bradshaw. To ona zresztą rozsławiła sukienkę z kolekcji Diora. Jej stylizacjami od początku emisji produkcji inspirowało się wiele kobiet, jednak to właśnie ta sukienka zapisała się na kartach modowej historii najbardziej.

Jakiś czas temu podobne modele zaczęły się pojawiać także w ofertach znanych marek, takich jak Reformation oraz Zara, co może tylko potwierdzać ogromną popularność sukienki Diora.

Zobacz też: najmodniejsze sukienki na zimę 2022/23.

Więcej o: