Zara otwiera swój pierwszy second-hand! Będzie można nie tylko kupić, ale i sprzedać używane produkty z metką brandu

Co zrobić z ubraniami, których już nie nosimy? Zara poszła za przykładem innych znanych marek i już wkrótce otworzy swój pierwszy second-hand. Gdzie i kiedy będzie można kupić, ale również sprzedać produkty? Odpowiadamy.

Balenciaga, Gucci i Levi’s to tylko niektóre z marek, które postanowiły zadbać o drugi obieg produktów z ich asortymentu. Znane firmy podążyły za rosnącym w siłę trendem na ubrania vintage, ale także postanowiły zatroszczyć się o środowisko. W końcu większość nienoszonych przez nas produktów trafiała do kosza. By ułatwić klientom odsprzedaż, ale też zakup produktów, które nam się już znudziły, przedstawiciele Zary postanowili pójść śladami konkurencji.

Hiszpańska sieciówka już 3 listopada otworzy swój pierwszy second-hand. Dzięki temu firma chce nie tylko zmniejszyć ślad węglowy, ale też zachęcić klientów do poszukiwania perełek z drugiej ręki. Funkcja Pre-owned będzie na razie testowana wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Klienci będą mogli skusić się na konkretny produkt za pośrednictwem specjalnej zakładki lub korzystając z aplikacji brandu. Brytyjczycy będą mogli także przynosić nieużywane już rzeczy do sklepów stacjonarnych, jednak ich sprzedaż i tak będzie odbywać się wyłącznie online.

ZaraZara Fot. Shutterstock

Funkcja Pre-owned ma działać na zasadzie dobrze znanych aplikacji. Aby sprzedać ubranie, torebkę lub buty, trzeba najpierw zaprezentować produkt na zdjęciu. Dodatkowo należy dokładnie go opisać, informując o ewentualnych wadach i konkretnych wymiarach. Płatności będą zaś realizowane za pośrednictwem systemu Stripe.

Sprzedaż ubrańSprzedaż ubrań Fot. Shutterstock

Co więcej, brytyjskim klientom będzie oferowana także naprawa ich ulubionych produktów z metką brandu.

Kiedy i czy w ogóle second-hand Zary będzie dostępny także w Polsce? Nie wiadomo, jednak gdy tylko pojawi się taka informacja, na pewno będziemy o tym informować.

Zobacz też: najpiękniejsze płaszcze na jesień z wyprzedaży.

Więcej o: