Piłkarze AC Milan w nowych strojach od luksusowego projektanta! Właśnie zaprezentowano je w Londynie

O tej współpracy mówiło się od dawna, jednak dopiero teraz oficjalnie ją potwierdzono. Off-White i AC Milan łączą siły. Efekt? Oryginalne stroje upamiętniające Virgila Abloha.

AC Milan to włoski klub piłkarski, który właśnie nawiązał współpracę z marką Off-White. Brand od początku istnienia specjalizował się w tworzeniu nie tylko wieczorowych i casualowych strojów, ale przede wszystkim także streetwearowych, a nawet sportowych produktów. Wszystko za sprawą założyciela i dyrektora kreatywnego Off-White Virgila Abloha, który zmarł na raka niespełna rok temu. Teraz włoska firma stała się oficjalnym kuratorem stylu i kultury klubu. Dodatkowo marka odpowiada za stworzenie nowych strojów piłkarskich zarówno dla damskiej, jak i męskiej części klubu.

To partnerstwo to ambitny projekt, w który zaangażowane są dwie innowacyjne i globalne marki. Jako Klub mamy bardzo określone zasady. Integralność kulturowa i równość są na czele naszej działalności. (..) Nowa podróż jest kolejnym potwierdzeniem AC Milan do nawiązywania kontaktów z młodszymi pokoleniami poprzez współpracę futbolu z innymi sektorami.

- w oficjalnym oświadczeniu stwierdził dyrektor ds. przychodów AC Milan, Casper Stylsvig.

W nowych strojach zaprojektowanych przez zespół Off-White piłkarze AC Milan zaprezentowali się już w Londynie, gdzie dziś zmierzą się z Chelsea Londyn w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

W mediach społecznościowych AC Milan opublikowano pierwsze zdjęcia piłkarzy w casualowych strojach. Sportowcy mają na sobie szare, eleganckie spodnie w kant oraz czarne T-shirty z logo Off-White. Na uwagę zasługuje jednak oryginalna bejsbolówka. Znalazły się na niej naszywki przedstawiające nazwę oraz herb klubu, ale także logo marki oraz nazwisko jej zmarłego założyciela.

Off-White zobowiązało się także wesprzeć fundację wspierającą młode talenty Fondazione Milan, nad którą pieczę sprawuje właśnie AC Milan.

Więcej o: