Keith Haring x Pandora: biżuteria inspirowana ikoniczną sztuką artysty. Wyraź siebie za pomocą oryginalnych dodatków!

Już 29 września odbędzie się premiera nowej kolekcji biżuterii Pandora zainspirowanej pracami Keitha Haringa. Czym może zaskoczyć klientów brandu ta współpraca? Sprawdziliśmy!

Keith Haring to amerykański artysta, który słynął z dewizy, że sztuka jest dla wszystkich.

KEITH HARING x PANDORAKEITH HARING x PANDORA Mat. prasowe Pandora

Sztuka powinna być czymś, co wyzwala duszę, pobudza wyobraźnię i zachęca ludzi do pójścia dalej

- twierdził Keith Haring. Właśnie to hasło przyświecało twórcom przy tworzeniu kolekcji Pandory inspirowanej projektami artysty, w tym także jego najsłynniejszymi dziełami takimi jak Barking Dog czy Radiant Angel. Artysta w swoich pracach zachęcał także do różnorodności i inkluzywności, co widać także w stworzonej biżuterii. Asortyment nawiązuje m.in. do szalonych lat 80. oraz subkultur królujących w tamtym okresie.

KEITH HARING x PANDORAKEITH HARING x PANDORA Mat. prasowe Pandora

Podczas tworzenia kolekcji odbyliśmy swego rodzaju podróż w czasie, łącząc się bezpośrednio z filozofią artysty, który wykorzystuje swoją sztukę i wizję do łączenia się z ludźmi. Stworzone przez niego wizualne formy komunikacji międzykulturowej są tak ponadczasowe, że docierają do nas do dnia dzisiejszego

- zdradzili A. Filippo Ficarelli i Francesco Terzo, Dyrektorzy Kreatywni Pandory.

KEITH HARING x PANDORAKEITH HARING x PANDORA Mat. prasowe Pandora

Co klienci mogą znaleźć w nadchodzącej kolekcji? Linia składa się z 12 elementów, którą tworzy sześć charmsów, dwie bransoletki, dwa pierścionki, naszyjnik oraz kolczyk. Wszystkie produkty trafią do sprzedaży już 29 września.

Zobacz też: najpiękniejsze kolczyki na jesień 2022.

Więcej o: