Byli pracownicy Tesli stworzyli perfumy inspirowane pierwszą na świecie rakietą Space X

Perfumy inspirowane podróżami w kosmos? Czemu nie! Na pomysł ten wpadli byli pracownicy Tesli, którzy rozstali się z firmą w 2018 roku. Czego można się spodziewać po nowym zapachu? Zdradzamy szczegóły.

Kto powiedział, że podróże w kosmos nie mogą być inspiracją do stworzenia nowych zapachów na rynku? Na pomysł ten wpadli byli pracownicy Tesli: Enrico Pietra i Rodrigo Caula oraz Jan Bobosikove z Epic Brands. Panowie do wyprodukowania perfum Aeir wykorzystali motyw rakiety Space X, która ma posłużyć do wielokrotnych podróży w kosmos. W przypadku ich kosmetyku również będzie można powtórnie napełnić perfumami zużyte flakoniki.

Każdy z zapachów (a jest ich aż cztery) wyprodukowano syntetycznie, czyli do ich stworzenia nie korzystano z naturalnych ekstraktów. Dzięki temu, że perfumy powstają w specjalnych laboratoriach, nie wpływają negatywnie na środowisko. Twórcy zadbali także o nowoczesne opakowania. Założyciele marki Aeir zrezygnowali ze szklanych flakoników na rzecz produktów zamkniętych w przemysłowym aluminium.

Pierwsze miniaturowe zapachy będzie można kupić już 29 września. Zapachy w większych pojemnościach trafią zaś do sprzedaży w październiku. Warto dodać, że na zakupy będą mogli się zdecydować wyłącznie zarejestrowani użytkownicy platformy Aeir ID.

Zobacz też: najpiękniejsze perfumy na jesień 2022.

Więcej o: